logo

MÜMİN GENÇOĞLU DUALARLA ANILDI

     Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BALGÖÇ) kurucu başkanı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanı ve Bursaspor Kulübü eski başkanlarından Mümin Gençoğlu, vefatının 30’uncu yılında kabri başında anıldı.

     Geçirdiği trafik kazası neticesinde 1993 yılında hayatını kaybeden eski milletvekili, Balkan göçmenlerinin sesi Mümin Gençoğlu, kabri başında dualarla anıldı. Emir Sultan Mezarlığı’nda düzenlenen anma törenine, eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, Faruk Çelik ve yine eski Milletvekili Ali Kul, CHP İl Başkan Yardımcısı Ramazan Kestane, Hak ve Özgürlükler Partisi Bursa İl Başkanı Taner Çavuş, CHP Bursa Milletvekili A.Adayı Cevat Asa ve çok sayıda sevenleri katıldı.

     Burada babası için bir konuşma yapan Turhan Gençoğlu, “Aramızdan 30 sene evvel ayrılan kurucumuz, babamız rahmetli Mümin Gençoğlu’nun bu seneki anma törenine katılanlara, ailem ve camiamız adına minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Babamız, Mümin Aga’nız kabrinde huzur içinde dinlensin. Ruhu şad, cennet mekânı olsun” ifadelerini kullandı.

    Eski Bakanlardan Lütfullah Kayalar ise, “Mümin agamızın geride bıraktığı eserler, Bursa’ya, Soydaşlarımıza olan sevdalılığını her zaman anlatırdı. Çok güzel bir dostluğumuz vardı. Allah nur içinde yatırsın, geride kalanlara sağlık sıhhat versin”dedi.

     Törende kısa bir konuşma yapan eski bakanlardan Faruk Çelik de, “Bizim o dönemki ilişkilerimizde pek anlam veremediğimiz, ama zamanla devlette görev almaya başladığımızda çok önemli görevler yaptığını idrak ettiğimiz Mümin ağabeyimizin vermiş olduğu mücadele aslında bizim için de rehber görevi teşkil etti. O sayede oradan aldığımız hatıralar, dramatik hadiselerin bizde bıraktığı izler neticesinde daha sonra devlette görev almak kısmet olunca ilk hedefimiz Balkanlardaki soydaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek bilinci ile hareket ettik” ifadelerini kullandı.

     Tören Kur’anı kerim tilâveti ve dua edilmesinin ardından sona erdi.

7 Şubat 2023 09:39:12Son Güncelleme:
Share
329 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?