logo

PUSULAMIZ MİLLET

Değerli okuyucular,

Saygıdeğer dostlar.

Geçen yazımda konu başlığımız ‘Rotamız Net’ idi. Devamındaysa konuyu işleyeceğimi yazmıştım. İYİ parti ilçe başkanı olan Kazım Aslan, kendisini tebrik ziyaretine uğradığımda, Yönetimdeki bir kaç arkadaşla ilçemizin öncelenmesi gereken problemleri ile ilgili değerlendirme yapıyorlardı. Partinin kullandığı bu Mottoyu  ‘ROTAMIZ NET,   PUSULAMIZ MİLLET’ ifadesini kullanmış, bende not almıştım.

Geçen yazımda yazı alanımın elverdiği ölçüde aldığım notları sizlere aktarmaya çalıştım. Arkası, devamı var, aktaracağım demiştim.

Motto’dan anladığım, İYİ Partinin yerelde milletin arzuları, beklentileri, işaret ettiği problemleri önceliklendirileceği idi. Meseler yasalar çerçevesinde, bilimsel doğrulukla, ivedi hallolacak olarak algıladım.

Bir kaç gün içinde öyle bir kombinasyon oluştu/oluşturuldu ki, seçmen kimin eli kimin cebinde anlayamıyor.  İYi Parti üst yönetimi neden, niçin işbirliği önerisine sıcak yaklaşamadı anlayamadık. Siyasette güven bunalımı yaşayan vatandaş, ikinci kez ne yapacağını şaşırdı. Hakikaten problem Pusula da mı? Yoksa üst idare hatamı yaptı? Yoksa millet olarak biz görmemiz gerekeni mi görmüyoruz?  Bilemiyorum.

Kanaatimce, bu millet bu kez hakikaten ferasetini gösterecek. Gereğini yapacaktır.

Sanırım “Fincanı taştan oyarlar, içine bade koyarlar” türküsünün, veya bir şarkının

“Celladına âşık bir kadın tanıdım,

Sarhoş birazcık, gözyaşından anladım” sözleri anlamsız değildir.

İktidarı elinde bulunduranların kilitlendiği hedef belli. İlle de bizi  cumhur ittifakını seçin, ülke beka sorunu yaşamasın, ekonomi yıkılmasın, enflasyon artmasın, düş güçler sevinmesin vs, vs diyorlar.

Diğerlerinin niyetleri ortada, ya muzaffer olarak yola revan olacaklar. Yada tarih olmamak için çırpınacaklar. Seçmenler ise, karşılıklı salvoların arasında doğru adayları ve ekipleri güvenerek oluşturabilecek mi göreceğiz, diyorum ve ilçe başkanı Kazım Aslan’dan aldığım notlarıma geçiyorum.

Önemli bir konu, Okul öncesi eğitim, çalışan annelerin önemli bir derdi uygun, ekonomik kreşler ve yoksulluk çeken evlatlarımızın beslenmeleri hakeza yetişkin çocuklarımızın ve gençlerimizin uyuşturucu belasından uzaklaştırılması konuşuluyordu.

Bir diğer başlıkta Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunması adına  faaliyetler için uygun spor tesisleri. Kültür ve Sosyal, Sanatsal çalışmalara başlanılması. Kabiliyetli çocuklarımızın ve özelikle gençlerimizin becerilerini arttırmak hedefiyle sanatsal faliyetler, tiyatro, müzik, edebiyat türleri, akademik sosyal etkinlikler için uygun mekanlar ayarlanması ve organizasyonlar yapılması konuşulurken,  ben de notlar almıştım.

Bir diğer başlıkta ise başlı başına Doğa faaliyetleri ve doğa sporlarına yer verildi. Burada konaklamalı doğa sporlarımızın hakeza doğa turizminin ilçemizin ve köylerimizin zenginleşmesi için özel bir anlamı olacağı ifadesine dikkat çekiyorum. Bunu gençlerin işsizliğini azaltması ve kadınlarımızın sosyal hayata katılması için çok değerli buldum.

Kooperatiflerin daha etkili hale dönüştürülmesi gerektiğini dinledim. Kooperatifler eliyle hayvancılık faaliyetlerine daha güçlü destek verileceği ifade edildi.

Ve yine belediye bünyesinde çiftçilerin tüm karşılaştıkları zorluklar için çiftçi-köylü dayanışma danışma birimi kurulması konusu gündemdeydi heyecan duydum. Çok özel, çok güzel şeyler dinledim öğrendim. Değerlendirme, derleme sohbeti devam etti. Her birine bakarız, inceleriz inşallah.

Şimdi esas soru şu…!!  Bu her biri bir proje olan, harika düşünceleri kim?, kiminle?, nasıl?, yapacak. Hangi bütçe ile, hangi birimlerle, devletimizin hangi kurumuyla dedim.

Cevabı Kazım ASLAN başkanın ifadesiyle söyleyeyim.

İlçemiz Kestel için, geleceğimiz için, gençlerimiz heyecanla bekliyorlar. Un var, yağ var, şeker var, su ve ateş de var. Niye HELVA yapamıyoruz ?….

“MÜKEMMEL OLMAK İÇİN BAŞLAMAK LAZIM”  dedi.

Devamla Kestel halkı top yekün işbirliği yaparak en liyakatli, en doğru, en bilgili tecrübeli, en iyi adayın arkasında Kestel adına ferasetli davranır diyerek sözü bağladı.

Önümüzdeki günlerde çok şeyler, çok değişkenlikler olacağını düşünüyorum. Herkes şapkayı önüne koysun düşünsün önümüzde gelen yerel seçimdir. Bursa’yı, Kestel’i herhangi bir sevdiğimiz lider yönetmeyecek. Bizim seçeceğimiz Belediye başkanı yönetecek. Genel merkezlerden sırça köşklerden kimse ahkam kesmesin. Memleketin, milletin hali sahnede. Kim halinden, durumundan, yaptığı işten, yaşadığı yerden,  memnun ki..!!!

Bir daha düşünmek, bir daha öze dönmek gerek. Partiye, lidere bağlılık bir sevdadır ancak çare,  deva değildir.

Gününüz neşeli, verimli geçsin.

Sağlıcakla  kalın.  Mutlu  olun.

Share
283 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?