logo

TRUMP mı? BIDEN mi ? sorusu cevap arıyor

Gazetemiz köşe yazarı Mustafa Ülker Dünyanın pandemi merkezinde yapılacak en ilginç başkanlık seçimini takip etmek ve gözlemlerde bulunmak üzere Amerika’ya gitti.

Aynı zamanda KESİAD, Kestel Sanayici ve İşadamları Derneği, Başkanı da olan M. Ülker gitmeden önce bölgemizde KOSAB ta ve Uludağ OSB de üretim yapan Şener Gıda Şekerleme, Canat kuruyemiş, Furisan gıda, Aroma meyve suları firmaları ile görüşmelerde bulunduğunu. Bu firmaların ürünleri için ihracaat imkanlarını da araştıracağını söyledi. Böyle bir imkan bulabilirse çok mutlu olacağına inanıyoruz.

Gazeteniz Kestel Yöre için KESİAD başkanı Ülker, Trump mı, Biden mi diye merakla beklenen Seçimi an be an takiple sizlere aktaracak. Yorumlayacak.

Sayın Ülker’in bildirdiğine göre Amerika’da da siyasi hava sönük ve heyecansız bir seçim kampanyası ile devam ediyor .

Ülker, Amerikan halkının seçimle çok ilgilenmediğini, Seçimlerin Demokrat Bidenin bir kaç puan önde olduğu varsayımına dayandırıldığı iddiası ile biteceğini sandığını söyledi.

Mevcut Başkan Cumhuriyetçi Trump ve yardımcısı Pence in seçim kampanyasında halkına pandemi sürecinde yapılanları anlattığını beyan etti.  Buna karşılık Demokratları temsil eden Biden ve yardımcısı_ Harris’in, Başkan Trump’ın_ orta doğu siyasetinde başarısız olduğunu iddia ettiklerini ve ayrıca küresel ısınmayla hiç mücadele edilmediğini söylediklerini bildiriyor.

     Ülker gönderisin de Newyork eyaletinin başkenti olan Albany de Valilik idari binası önünden meydan fotoğrafını da bizlerle paylaştı. Kendisine kolaylıklar diliyoruz.

Share
2145 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?