logo

“TURİZMİN PARLAYAN YILDIZI KESTEL” PROJESİ’NİN İMZALARI ATILDI

2018 Yılı Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Kestel Belediyesi’nce hazırlanan ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’ya sunulan ‘Bursa’da Kırsal Turizmin Parlayan Yüzü: Kestel’ isimli projede imzalar atıldı.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’in katılımları ile imzalanan proje 12 ay süreli olarak hayata geçirilirken, projenin toplam bütçesi 528 bin 736 TL olarak belirlendi.
İmza töreni sonrasında bir açıklama yapan BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Projenin Kestel’in tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımının ülke turizmi içinde büyük önem taşıdığını bu yüzden projenin hedefine ulaşmasının önemine işarete ederek, hayırlı olsun dedi.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise yaptığı açıklamada “Bugün BEBKA Genel Sekreterimiz Sayın İsmail Gerim ile imza altına aldığımız projemizde amacımız ilçemizin sahip olduğu tarih, kültür ve doğa turizmi potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek, ekonomik değere dönüştürmek ve kırsal alanları kalkındırmaktır. Turizm alanında belediyemizce yapılan yatırımların daha ileri bir seviye taşınması için büyük önem taşıyan proje ile son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin önemli rotaları arasında yer alan Alaçam, Saitabat, Osmaniye ve Derekızık Küreklidere Şelalelerimiz ülkemizin dünyaca bilinen merkez noktalarında biri haline getirmeyi hedefliyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Share
554 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?