logo

AKLAN’dan CHP’lilere Eğitim

Cumhuriyet Halk Partisi, bu seçimlere en iddialı hazırlanan partilerden birisi kuşkusuz.
Hemen her seçim döneminde, oyların çalındığı, trafolara kedilerin girdiği ve onca uğraşa rağmen hilelerle seçimi kaybeden CHP, bu sefer işi sıkı tutuyor.
AV. Güner Aklan’ın CHP teşkilatlarında vermiş olduğu eğitimlerin önemi, bu seçimlerde ortaya çıkacaktır. Verilen eğitimlere CHP’lilerin yoğun ilgi göstermesine “Artık Tamam” demenin zamanı geldiğinin yorumları yapılıyor.
CHP, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerine yönelik tüm yurtta Sandık Güvenliği Eğitimlerine devam ediyor. Parti Okulu tarafından hazırlanan eğitim programını illerdeki Parti Eğitmenleri vasıtasıyla, 24 Haziranda görev yapacak Sandık Görevlilerine ve Müşahitlere veren CHP, bu eğitimlere büyük önem veriyor. Bu eğitimlerden birini CHP Kestel İlçe Başkanlığında veren Parti Eğitmeni Av. Güner AKLAN konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu. AKLAN, Bu seçimin diğer seçimlere göre farklı yönleri var. Örneğin ilk defa Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri birlikte yapılacak. Yine bu seçimde ilk defa partiler arası ittifak olacak. Ayrıca yatağa bağımlı olan ve kaydını yaptıran seçmenler için evde oy kullanmalarına yönelik Seyyar Sandık Kurulları oluşturuldu. İşte bu yenilikleri ve seçimde dikkat edilecek hususları Sandık Görevlileri ve Müşahitlerle paylaştıklarını söyleyen Aklan, Seçmenlerimiz oy kullanırken çok dikkatli olmalılar ki; oyları geçersiz olmasın diyerek, tüm seçmenleri oy kullanarak ülkenin geleceğine sahip çıkmaya çağırdı.

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?