logo

Baz istasyonuna tepki çığ gibi

Cumhuriyet Halk Partisi Kestel ilçe başkanı Hatice Doğan, Cuma günü Saat: 11:00’de Kestel Yenimahallede kurulmak istenen baz istasyonun önünde yağmura rağmen bir açıklaması yaptı.

     Meclis üyelerinin ve vatandaşların katıldığı basın açıklamasında konuşan başkan Hatice Doğan, “Baz istasyonu neden burada yapılmak isteniyor. Bu bölgeye bir bakalım arkadaşlar, Burası bir park, burada yürüyüş yolları, oyun alanları ve çocukların oynadığı yer. Burada küçük çocuklar parka çıkıp oyun oynuyorlar. Parka çıkma nedenimiz nedir, vücudumuzda oluşan radyasyonu atmak için çıkılır, kanser olmak için değil. Bu baz istasyonu daha öncede buraya kurulmak istenmiş, oluşan tepkiler üzerine ertelenmişti. Aradan 4 ay geçti. Şimdi yine gündem de. Bu baz istasyonun yeri burası değildir. Daha yukarılarda yer bulunması lazım. Halkın sağlığı unutulmasın ki, her şeyin üstündedir” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan İyi Parti ilçe başkanı Emin Elüstü de, “Buraya baz istasyonu yapılması kabul edilemez, bizlerde buraya baz istasyonu yapılmasına karşıyız. İnsan sağlığını tehdit eden her şeyin karşısındayız. Burada eğer baz istasyonu yapımı olursa, beni ve yöneticilerimizi 24 saat arayabilirsiniz telefonlarımız her zaman açıktır. Gerekirse, saat kaç olursa olsun pijamalarımızla koşarak geliriz” dedi.

Share
7398 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?