logo

Erdoğan Mahallesi Yol edilmek mi isteniyor..?

Kestel ilçesi, şehrin pisliğini çekmeye devam ediyor. Bursa’nın Doğusu diye adlandırılan ilçemizdeki Bursa Çimento Fabrikası olmaz üzere, boyahaneler ve tekstil fabrikalarının çevreye kirletmesine göz yuman ilçemizdeki yöneticiler, Erdoğanköy’e kurulmak istenen Hurdacılar sitesine de, maalesef ses çıkaracağa benzemiyor.
Kestel Halkı Çevre İnsiyatifi öncüsü Erol Altınyıldız’ın konuyu yakından takip ettiği ve bu bölgeye kurulması istenen hurdacılar sitesini mahallelerinde istemeyen vatandaşlarla görüşerek, konunun gündemde kalması için çalışmaların başlatıldığını belirtti.
Konuyla ilgili gazetemize bir açıklama yapan Erol Altınyıldız şunları söyledi: “ İlcemizin ova köyü olan Erdoğan mahallesi, meyveciliğin yoğun bir biçimde yapıldığı, havadar bir köyün yanında, tam bir futbol aşığı olarak tanıyorduk. Erdoğan mahallesi halkı, tam anlamıyla ranta ve yağmaya kurban edilmeye çalışılan bir köydür. Önce kent mezarlığı, ardından 2013 yılında bizimde yapılmaması için mücadelesine destek verdiğimiz “Katı Atık Depolama Tehsisi” kurulması sonucunda, bugünlerde yine duyumunu aldığımız “Bursa Hurdacılar Sitesinin” yapılması projesiyle, itibarsız ve yağmalanan bir köy yaratılmak isteniyor. Köyde yaptığımız değerlendirme ve keşifler sonucu, Erdoğan halkının bu projelerden son derece rahatsız ve tepkili olduğunu görüyoruz. Mezarlığın, tüm köyün mera arazilerini kaplamasından korkan halk, 7 bin çam fıstığı fidanı dikerek, duruma çare aramıştır. Buradan bir kez daha Erdoğan mahallesi halkının yanında olduğumuzu ve mücadelesine destek verdiğimizi yeniliyoruz. Bu halka insanın dirisini değil, ölüsünü reva görenler şimdilerde tüm şehrin pisliğini de eklemek istiyor.”dedi.

Share
415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?