logo

Gazeteci Peker’e Tehdit!

İlçemizin yetiştirdiği sayılı gazetecilerden birisi de, Ersel Peker’dir…
30 Yıllık gazetecilik yaşamında, gazete, dergi ve TV’lerde ilçemizin sorunlarını zaman zaman gündeme gündeme getirerek, çözülmesi için öncülük etmiştir.
Hatta; bu meslekten emekli olmasına rağmen, gazetecilik yaşamına devam etmektedir kendisi…
Geçtiğimiz hafta, Kestel belediyesinde bu gazeteci arkadaşımıza küçük çaplı da olsa bir sataşma olmuş ve tehdit edildiği duyumunu alınca, Kestel belediyesi ve ilçe adına üzüldüm.
Sen; ilçenin sorunlarını gündem yap, Belediye Başkanı Yener Acar ve AKP ile iyi geçinmek için her türlü fedakarlıkta bulun, birisi çıkıp seni belediyede ‘Ayağından vururum’ diye tehdit etsin…
Mübarek sanki belediye değil, texas…
Olacak iş değil…
Gazeteci meslektaşıma olayı sorduğumda aynen şöyle anlatıyor: “Kestel Belediyesi halkla ilişkiler müdürlüğünde oturmuş, ilçemiz ile ilgili hafta sonunda her hangi bir faaliyet oldu mu, olduysa bunu gazete ve televizyonda haber yapalım diye muhabbet ederken, kendisinin benimle, benim ise onunla hiç işim olmayan Özel Kalem Müdürü Rıfat Amil, yanıma gelerek; Parmağıyla, Sen ayağını denk al, seni ayağından vururum çık dışarı” şeklinde hakaretlerde bulundu.
Bu yaşananlara, Kestel Belediye başkanı Yener Acar’ın da her konuya olduğu gibi yine duyarsız davrandığını öğrendik.
İnsanların can güvenliğinin dahi olmadığı Kestel belediyesinde, bu tür olaylara karşı nasıl tedbir alınır orasını bilemem. Ama, Kestel Belediyesi ve bulunduğunuz makamlar babanızın malı değil, halkındır…
Hiçbir personelin belediye binasında kimseyi tehdit etmeye hakkı yoktur. Hele hele haber almak için gelen bir gazeteciye hiç hakkı yoktur.
Yok; biz belediyeyi gelenleri tehditle yıldıracağız, buraya sokmayacağız gibi bir düşünce içerisine girecekseniz, bırakın işinizi gücünüzü gidin mafyacılık oynayın…
Bu istenmeyen olaydan ötürü, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın çıkıp, Ersel Peker’den özür dilemesi herhalde yapılacak en güzel hareket olacaktır.

Share
368 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?