logo

GAZETEMİZ 21 YAŞINDA

rmzn
Yıl 1994… Şubat ayında, Yine soğuk bir kış günü; imkânsızlıklardan imkân yaratılarak Kestel Yöre Gazetesi ilk sayısı ile okuyucusuna ulaştı. Farklı bir çizgi izleyeceğini, daha ilk sayısından itibaren hissettirmeye başlayan Kestel Yöre’nin topluma kendini kabul ettirmesi elbette kolay olmadı. “Seçim gazetesi, yakında kapanır” yakıştırmaları altında yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen, Kestel Yöre Gazetesi, 1995 yılında birinci, 96’da ikinci derken, her gün biraz daha büyüyen ve topluma kendini kabul ettiren bir gazete oldu.
Kurulduğu günden 2003 yılının Aralık ayına kadar tipo tekniği ile yayınlanan Gazetemiz büyük fedakarlıkların neticesinde geçte olsa ofset sistemine geçmeyi başardı. Her ne olursa olsun, yayın politikasından taviz vermeyen gazetemiz, elbette bazılarını rahatsız etti. 1994 yılından başlamak üzere bir çok defa “yok etme” hareketlerine maruz kalan Kestel Yöre, azimliliği ve cesaretli duruşu sayesinde, yok etme politikalarını bertaraf etmeyi başardı.
Ama bizimle sürekli uğraşan karanlık zihniyetler şunu göz ardı ettiler: Yok etme hareketleri, bizlerin Kestel’e olan bağlılığını ve işe daha fazla sahiplenmemizi sağladı. Doğruları ortaya koyan, yeri geldiğinde genel iktidarı, yeri geldiğinde muhalefeti eleştirmekten çekinmeyen, herkesin “padişahım sen çok yaşa, sen ne yaparsan en iyisini yaparsın!” mantığıyla hareket ettiği bir ortamda, tüm yanlışları belgelerle kamuoyuna yansıtan Kestel Yöre, bugün geldiği noktada insanların güvendiği, dert ve sıkıntılarını anlattığı bir gazete olmuştur.
Dile kolay tam 20 yıl geride kaldı. Bu 20 yıl boyunca gazetemize emek veren yazarlarımız, dağıtım yapan elemanlarımız, muhabirlerimiz, büyük fedakarlıklarda bulundular. Onlara buradan bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gecesi-gündüzü, bayramı-tatili olmayan bir meslek dalında 20 yıl süreklilik arz etmenin kolay olmadığının bilinmesini istiyoruz.
Kestel Yöre Gazetesi, 21. yılına girdiği şu günlerde bundan böyle her hafta sizlere renkli ve daha dolu bir gazete olarak ulaşacaktır. Her gün ve her daim artan masraflar bizleri gazeteyi abone sistemiyle dağıtmaya itmiştir. Esnaflarımızın ve halkımızın bu konuya duyarlılık gösterip, Kestel Yöre Gazetesine abone olarak destek vereceklerinden şüphemiz yoktur.
Bu iş içinde, Turgay Erdoğmuş arkadaşımız yakın günlerde tüm esnaflarımızın kapılarını çalarak, abone yapmaya başlayacaktır. Nasıl ki, çiğnenmeden bir şey yutulmuyorsa, karşılığı olmadan da hiçbir şeyin tadı güzel olmuyor.
Her türlü matbaa işleriniz reklam ve ilanlarınız için bizlere sürekli web adresimizden veya telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Göstereceğiniz duyarlılığa şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu duygular içerisinde gazetemizin bugünlere gelmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen siz değerli okuyucu ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz.
Sizlerin desteğiyle, KESTEL YÖRE emin adımlarla, dik durarak yoluna devam edecektir.
Kalın Sağlıcakla…

Milletvekili Aday Adaylarına Başarılar…
Seçim tarihi yaklaştıkça, milletvekili aday adayları da bir bir boy göstermeye başladı. Yakın zamana kadar ilçemizden milletvekili aday adayı veya milletvekili hiç çıkmazken, şimdilerde her seçimde hemen hemen en az 2-3 aday adayı çıkıyor.
Bu da, ilçemizin siyasi yönde giderek zenginleştiğini gösteriyor.
Ak Partiden deneyimli siyasetçi Zafer Yıldız Milletvekilliği için aday adayı olurken, aynı partiden Muazzez Yiğit’te aday adayı olanlar arasında yerini aldı.
Büyük Birlik Partisi ilçe başkanı Doğan Müftüoğlu da, kendi partisinden Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yapanlar arasında.
1 dönem Belediye meclis üyeliği, kısa bir süre başkan vekilliği, 2 dönem il genel meclis üyeliği yapan, Refah ve Fazilet partisi kökenli Zafer Yıldız’ın kulislerde, adı listeye girebileceği yönünde konuşulmakta.
İlçemiz ve Bursa için hayırlı olacağına inanıyorum.
Elinden geldiğince, herkese yardımcı olmaya çalışan, ayrımcılık yapmayan, özde insani değerlerini yitirmeyerek, aynı zamanda örnek bir siyasetçinin yanı sıra, örnek bir esnafta olan
Zafer Yıldız’ın Milletvekili adaylığın da yolunun açık olmasını diliyorum.
Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.

Share
199 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?