logo

Hep birlikte mağdur olacağız

Sevgili okurlarım; İsrail faşist devleti, Kadın, çoluk, çocuk,ve sivillerin üzerine havadan, karadan, denizden bomba yağdırıyor ve her gün yüzlerce Filistin’liyi canice katlediyor.  Okul, hastane, ibadethane demeden her tarafı yakıp yıkıyor.

Sözüm ona insan hakları savucusu, batı finans kapitalist devletleri İsrail’in yaptığı bu vahşeti aktif bir şekilde destekliyorlar, baştan beri bütün batı devletleri her durumda İsrail’in arkasında olduklarını ilan ettiler, bu olay şu anlama geliyor; İsrail’in Filistin de yaptığı barbarlığı ABD’nin başını çektiği, batı devletleriyle birlikte yapıyor. Bilindiği gibi bütün batılı lider sırayla katil İsrail başbakanıyla görüşüp, yanında olduklarını açıkça bütün dünyaya ilan ettiler.

Koyunun kurttan insaf beklemesi misali

Bizi yönetenler, halen İsrail’i durdurmak için batılı devletlerini ikna etmeye çalışıyorlar.

Yaşamın realitesinde gerçek dışı beklentilere yer yoktur, dolayısıyla Filistin’deki katliamın bizzat sorumlusu olan batıdan medet ummak, ya hiç bir şey bilmeyecek kadar cahil olmaktır, yada zevahiri kurtarmak için bile bile hedef şaşırtmaktır.

Benim tahminim ikinci şıktan yana.

İster istemez akla şu soru gelebilir;

Batı ne yapmak istiyor?.

Evet, aslında batı çok uzun zamandan beri orta doğuda yeni bir düzen kurmanın planlarını yapıyor. Sürekli bölgenin dengesiyle oynayarak kendisine elverişli koşullar oluşturmaya çalışıyor. Dolayısıyla, bölgede süre gelen savaşlar nedeniyle meydana gelen insanlık dramı batı finans kapitalistlerinin umurunda değil, onların tek amacı kendi çıkarlarına uygun düzeni kurmaktır.

Ne yazık ki, bu coğrafyada yaşayan halkların hepsi adım adım önüne geçilmez bir felaketin içine doğru yuvarlanıp gidiyor.

Bu felaketi, bertaraf etmenin tek yolu bölge halkları olarak hepimizin yararına olacak çözümü bulmak zorundayız.

Aksi taktirde, bölgenin bütün halkları ve devletleri emperyalistler tarafından tarumar edilecek, hepimizin birlikte feci şekilde mağdur olacağız.

Share
226 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?