logo

“KESTEL CAN ÇEKİŞİYOR, BAŞKAN ACAR NEREDE..?”

Saadet Partisi Kestel ilçe başkanlığı, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın yaptığı çalışmaları sadece günü kurtarmak politikası üzerine olduğunu ifade ederek, bir basın açıklaması yaptı. İlçe başkanı Eyüp Kılıç, imzalı basın açıklaması aynen şöyle:
“Saadet Partisi Kestel ilçe teşkilatı olarak, şubat ayında bir basın açıklaması yapıp, Kestel’in yereldeki sorunlarını dile getirmiştik
Gönül isterdi ki, Kestel’in yaşanabilir bir yer olması adına yapmış olduğumuz uyarı ve tespitlerimize AKP’li Sn. Acar veya ekibinden karşı bir açıklama yapılsın. Maalesef sinirleri alınmış, yapılan tenkitlerin kendisi ve ekibini hiç alakadar etmiyor tarzında bir umursamazlıkla sessiz kalmıştır.
Sn. Yener Acar’ın “Benim burada ne işim var”? tarzı idarecilik anlayışı artık Kestel’e ağır gelmektedir.
Kestel’in sorunlarına dair uyarılarımızın haklılığına, her geçen gün bir yenileri daha ekleniyor. Daha önce Çevre temizliği hususundaki gayretlerini görmüş, teşekkür etmiştik. Ancak, bunların yetersiz ve günü kurtarıcı çözümler olduğunu da ifade ettik. Geldiğimiz noktaya baktığımızda, büyüyen bir sorun haline dönüşen çöp toplamadaki yetersizlik, havaların ısınmasıyla birlikte daha da çekilmez oldu. Bu da; Yener Acar, idaresindeki AKP’li Kestel Belediyesinin uyarıları ve şikayetleri hiç dikkate almayıp, aksine görmezden geldiğinin de açık bir sonucudur.
Seçim dönemi, bol keseden vaatlerde bulunan Sn. Acar ve ekibi, seçim sonrası bu vaatleri rafa kaldırarak gerçek yüzünü gösteriyor. Trafik, Çevre, Sanayi, Sağlık, Kentsel dönüşüm, kapalı Pazar alanı, Üniversite Şehirlerarası otobüs terminali, Kent meydanı, Temiz içme suyu….. Ortada ve çözülmeyi bekleyen sorunların sadece küçük bir kısmı.
Maalesef, bu günlerde AKP’li Sn. Acar’ın gücü yeteceği halde, bazı sözlü vaatleri de yerine getirmediğine şahit oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi yasasıyla, köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerinde yaşayan kardeşlerimizin anlattıklarını hayret ve şaşkınlıkla dinledik. Vatandaşlarımız Sn. Acar’ın seçim döneminde kendilerine; Su Saati takın 5 yıl süreyle sizden su parası alınmayacağı yönünde vaatte bulunduğunu ifade ettiler. Ancak, geçen süre içinde bu vaatler unutulmuş, vatandaşlara ödeyemeyecekleri oranda toplu faturalar gönderilmiştir.
Saadet Partisi olarak, ulaştığımız bu faturaları görünce bizde hayrete düştük. Yakın mahallelerimizin birinde, 2 yaşlının evine gelen fatura 4200 TL. diğer bir fatura2450 TL ve 6100 TL….
Görünen o ki, AKP’li Sn. Acar, bu kendinden bezmiş ve sadece bir gurubu memnun etmeye yönelik icraatları devam ettiği sürece, Saadet Partisi Kestel İlçe teşkilatı olarak her daim bunun karşısında, değerli Kestel Halkının yanında ve sesi olacağız. Çünkü; biliyoruz ki, Saygı değer Kestel’li kardeşlerimiz, bu beceriksiz ve Kestel’i bir adım öteye götüremeyecek AKP’li yerel yönetimi hak etmiyor. Bizler de, Sn.Acar’a kardeşçe bir tavsiyede bulunarak derhal istifa edip, işi ehline vermesini tavsiye ediyoruz.
Yaşanabilir bir Kestel için, halkımızın hak ettiği iktidarın adresi Saadet Partisidir. Bu vesileyle tüm Kestel’li kardeşlerimi Genel Başkanımız Sn Temel Karamollaoğlu’nun 81 milyonu kucaklayan anlayışıyla, Saadet çatısı altında birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Milli Görüş camiası olarak ilçe halkımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” dedi.

Share
265 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?