logo

Kestel’i yaşanmaz hale getirdiniz bravo size

Bu fotoğraflar, Kestel’de yaşanan manzaraları oldukça net anlatıyor. Birisi Fatih Öğrenci Yurdunun üst tarafında çekildi, diğeri Vani Mehmet mahallesi Güney sokakta. Her ikisinin de ortak özelliği sokakların kullanılamaz hale gelmesi. Yağmur yağdığında çamurdan sokaklarına giremeyen vatandaşlar, konuyu Kestel belediyesine sürekli anlatmaktan bıktıklarını dile getirdiler.
Yağışlı havalarda durum böyle olunca, sıcak havalarda da fabrikaların bacalarından çıkan zehirli gazlardan dolayı nefes almakta zorlanan halk, her iklimde ayrı bir sıkıntı yaşıyor.
14 yıldan beri, Kestel’i yaşanmaz hale getiren yöneticilere seslenen vatandaşlar, “Bizler, bu ilçede rahat bir nefes alamayacak mıyız. Tek başına iktidar istediler, onu da oldular. Ama, çevresel konularda bir müdüre bile laf geçiremiyoruz diye serzenişte bulunuyorlar. İl Sağlık Müdürünü o koltuğa sizin partiniz atamadı mı, neden halen dert yanıyorsunuz. 14 yıldan beri bu konular sürekli gündemde, ama en ufak bir çözüm yok. Kestel halkı bunu mu hak ediyor. Bizlere, bu ilçeyi yaşanmaz hale getiren yöneticileri Allah’a havale ediyoruz” diyerek, öfkelerini dile getirdiler.

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?