logo

Kestel’in Altı da Üstüde ZEHİR..

Üç tarafı sanayiyle çevrili, diğer bir tarafı ise BESOB ile kapanacak olan ilçemiz, ne yazık ki, başımızdaki basiretsiz ve beceriksiz yöneticiler yüzünden hızla kirlenmeye devam ediyor.
Her mevsim, nefes almaya zorlandığımız, Kanser hastalıklarının sürekli arttığı ilçemizde yaşam giderek daha da zorlaşmaya başlıyor.
Resimde görmüş olduğunuz, kanalizasyondan taşan suyun tamamen zehirli olduğunu görmemek için resmen kör olmak lazım. Kestel’in göbeğinde patlayan bu kimyasal sular saatlerce insanların dikkatinden kaçmadı. “Artık yeter” diyen bazı vatandaşlar yetkililere, “Geleceğimizi temiz hava sahamızı üç-beş gözü para hırsından başka bir şey görmeyen kişilerin eline bıraktınız. Yetkisi olan ama kullanamayan yöneticilerimize hakkımızı helal etmiyoruz. Sanayici hem bizim hava sahamızı, hem de yer altımızı kirletecek buna kimse ses çıkarmayacak. O rahat koltuklarda oturarak halkın sorununa çare bulamazsınız, buradan en çokta yerel iktidara seslenmek istiyoruz. Her şey sizin elinizde, halen çıkıp biz sesimiz duyuramıyoruz diyorsunuz. Eğer, yaşadığımız ilçemize kalıcı bir şey yapmak istiyorsanız, bırakın boş boş binalar yapmayı, Kestel’in havasını koruyun yeter” diye seslendiler.

Share
421 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?