logo

KESTELSPOR ÖZÜNE DÖNÜYOR

Kestelspor yönetim kurulu üyeleri, son zamanlarda sosyal medya üzerinden yapılan haksız eleştirilere karşı yazılı bir basın açıklaması düzenledi. Kestelspor Yönetim Kurulu Üyeleri Adına Başkan Ali Koç, imzalı yapılan açıklamada şöyle denildi.
“Sayın Kestelspor’lu dostlar ve taraftarlar, Biz yeni yönetim kurulu olarak, yönetime aday olurken, birinci hedefimizin Kestelspor’u bu borç batağından kurtarmak olacağını söyledik. Ondan sonra, bütçemize göre hangi ligde oynayacağımıza karar vereceğiz. Yönetim kurulu olarak Belediye Başkanımıza da danışarak, deplasmanlı ligin bize maddi olarak ağır geleceğini ve Kestel’e hiç bir katkısının olmadığını, bu sene Süper Amatörde Kestel’in gençleriyle devam etmeyi ve altyapımızı daha da güçlendirmeye karar verdik.
Bu kararımız, halktan da çok olumlu tepkiler aldı. Ama, Kestelsporun sorunlarını çok iyi bilen, yıllarca Kestelspor da görev ve yöneticilik yapmış arkadaşların sosyal medya üzerinden yaygara koparmalarına inanın hiç bir anlam veremedik.
Bu yaygarayı koparan ve basın açıklaması yapan arkadaşları yönetim kurulu üyeliğine yazmamıza rağmen, bu kulübün borcu var deyip, istifa eden arkadaşlardır. Bu arkadaşlar iyi niyetli ve Kestelspor’un başarısını isteyen arkadaşlar olsalardı, gelip yönetim kurulunda görev alıp fikirlerini söyleyip, Maddi kaynak bulacağız, deplasmanlı ligde devam edelim diyebilirlerdi.
Demek ki, davalarında samimi değiller. Kaldı ki, bu borç yüzünden yönetime girmeyip, ismini sildiren arkadaşları çok gördük. Soruyoruz: 15 sene bu kulüpte görev yapacaksın, bir tane Kestel’li topçu yetiştirmeyeceksin, her sene şampiyonluğa aday kadro kuracaksın ve başarıya hasret kalacaksın. Yok öyle arkadaşlar, Kestelspor özüne dönecek, Kestel’in çocukları çıkacak oynayacak. Eski Çilekspor’un ruhunu geri getireceğiz. Ama bu sene, ama bir daha ki seneye, mutlaka başaracağız.
Bu yönetim görevini yapmıştır artık. İsteyen arkadaşlarda, borç yüzünden yönetime girmeyen arkadaşlarda gönül rahatlığıyla kongrelere gelip yönetici olabilirler. Bir de; Biz Öz Kestelspor’luyuz diye yaygara yapan arkadaşlara şunu sormak istiyorum: İş için yurt dışına çıkarken havaalanından geri döndünüz mü, Evinize icra mektupları geldi mi? Bunları yaşayanlara vatan haini, Kestelspor haini istifa etsin diyorsunuz. Siz Öz Kestelspor’lu oluyorsunuz. Burada bu zor durumları yaşayan arkadaşlar hain oluyor öyle mi..?
Bu borç batağından takımımızın kurtulması için elini taşın altına koyan ve her zaman Kestelspor’un yanında olan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’a, Kestel kaymakamı İskender Yönden’e, Siyasi Parti ilçe başkanlarına, Sivil Toplum Örgütlerine, değerli yönetici ve katkı sunan gerçek Kestelpor’lulara çok teşekkür ediyor, son olarak şunu da vurgulamak istiyoruz. Biz; Klavye kahramanlarının sözüyle değil, Kestel Spora destek verenlerin sözüyle hareket ettik ve edeceğiz. Kamuoyunun bilgisine”

Share
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?