logo

Kurbanlık koyun gibi bekleriz

Sevgili okurlarım; Türkiye de hayati öneme sahip herhangi bir meselede, can kaybı noktasında bir durum söz konusu olduğunda, sorunu çözmeye hiç bir katkısı olmayan tamamen duygu sömürüsüne dayalı, daha önce vuku bulmuş aynı olayla ilgili  yapılan klişe açıklamaların tekrarı, devlet yetkilileri tarafından yapılır ve bir süre sonra hiç bir şey olmamış gibi sümen altı edilir.

Kimse kusura bakmasın, ülkedeki kritik sorunları çözecek entelektüel beyin potansiyeliniz yoksa, var olanı da sık boğaz edip, görevini yapamaz duruma getirmiş iseniz, o zaman yapacağınız bir şey yok, kurbanlık koyun gibi sonunuzu beklemekten başka yapacağınız bir şey kalmamıştır.

Bir toplumun entelektüelleri o toplumun bilgi atölyeleridir. Onlar bilgiyi toplar beynine depo eder, ilim irfan sahibi olur sonra toplumun ışığı olurlar. Onlar, cehaletin panzehiridir, onlar yoksa beyini devre dışı olmuş insan nasılsa toplumda o hale düşer.

Entelektüel kişiler devletin veya başka bir otoritenin koyduğu kurallara,verdiği emirlere göre fikir ileri sürmezler, aklın ve bilimin hakikatlerine göre  fikir beyan ederler.

Dolayısıyla sağlıklı bir yapılanmaya sahip olmak isteyen toplumlar ve devletler ilim irfan sahibi olan insanlarını baş tacı yaparlar, eğer  entelektüel kadrosu yeterli değilse gerekirse başka ülkelerden ilim insanı getirerek bu açığını kapatırlar.

Zira, günümüz dünyasında maddi ve manevi olarak başarılı olmanın başka bir yolu yoktur.

Şu anda Türkiye de entelektüeller işlevsiz. Çünkü, ülkeyi yönetenler sadece kendilerine biat eden  entel dantellerin bol bol işkembeyi kübrandan atmasına izin veriyorlar, bu piyonlar güruhu fitne çıkarıp insanlarımızı  kışkırtarak,  birbirine kırdırtıyorlar.  İnsanlarımız birbirinin kanını akıtıp, düşmanlaştıkça  onlar mutluluktan dört köşe oluyorlar.

Bir devlet ne kadar güçlü olursa olsun, eğer  aklı ve ilmi bir kenara bırakıp  sorunları güç kullanarak çözme yöntemine baş vuruyorsa, kendi temeline dinamit koyuyor demektir.

Sözü uzatmayalım kardeşler aralarındaki kavgayı zor kullanarak çözemezler, aklını kullanarak çözerler.

Toplumların beyni entelektüelleridir .

Onların görevini etkili bir şekilde yapmasına yardımcı olalım, o zaman Türkiye’nin bu kara günlerinin kısa zamanda geçeceğini hep beraber göreceğiz inşallah.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Lütfen kimse şehitlerin kanını, şu veya bu çıkarına alet etmesin.

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?