logo

MECLİS SEÇİMLERİNE KENDİ ADAYLARI İLE GİRECEK

SOL Parti Kestel İlçe Örgütü Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde izleyecekleri yol haritası hakkında bir açıklama yaptı; SOL Partiden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

31 Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimler sonuçları itibarıyla; düzen partileri arasında ya da kendi aralarında kent rantının nasıl yönetileceği ve kimler tarafından paylaşılacağı üzerinden şekillenmektedir.

Halkın yerel yönetimlere katılımını sadece oy kullanmak olarak tanımlayan bu anlayış yerine alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin yerine getirilmesi, barınma, ulaşım, eğitim, kültür ve sanat alanları başta olmak üzere, toplumun sağlık ve refahını merkeze koyan bir yerel yönetim anlayışının geliştirmesi zorunludur.

Halkın vergileri ile ortaya çıkan olanaklar ile sürdürülmesi gereken belediye hizmetleri dar bir çevrenin kar kapısı haline gelmiş, halk belediyeye ve belediye hizmetlerine yabancılaşmıştır.

Bugün Türkiye’de düzen belediyeciliği olarak özetlenebilecek bu tablo, yerel yönetimlerde yeni bir anlayışın zaruri olduğunu göstermektedir. İlçemiz Kestel’in de birikmiş ve büyüyen sorunları vardır.

Hava kirliliğinden, yeşil alanların ranta açılmasına, tarım arazilerinin imara açılmasından, yaşam alanlarımızın sanayi bölgelerince işgal edilmesine, fabrikalardan hepimizi zehirleyen baca gazlarından boyahanelerin kirlettiği sulara kadar sayılamayacak kadar sorunla baş başayız.

Dere yataklarını su şirketlerine peşkeş çekenlerden, kent meydanını betona çevirenlerden hesap sorma vaktidir.

Biz SOL Parti olarak bu düzeni değiştirmeye adayız.

Sözünü ettiğimiz yaklaşım, ranta kapalı, katılımcı, demokratik, kamusal, ekolojik ve halkın karar alma süreçlerine katıldığı, eşitlikçi bir yerel yönetim anlayışıdır.

SOL PARTİ Kestel İlçe Örgütü olarak 2024’te yapılacak mahalli idareler seçiminde halk inisiyatiflerine dayanan katılımcı, demokratik, kamucu ve ekolojik bir anlayışı savunan tüm aday ve yapılarla ortak hareket edeceğiz. Bununla birlikte Kestel’de meclis seçimlerine SOL PARTİ listelerinden katılacağız.

Şimdiye kadar Belediye meclisinde gerçek bir muhalefete şahit olmadık, SOL Parti olarak halkımızın çıkarları için tüm gücümüzle çalışacağız.

*Siyaseti kendi çıkarları ve ikbali için yapanların aksine, halkın bekleyen taleplerini halk ile birlikte çözeceğiz.

*Termal otellerde tatile giden değil Ekmek kuyruğunda bekleyen binlerce vatandaşımızın sesi olacağız.

*Kestel’de söz yetki ve kararı halkta olduğu, kamucu, demokratik ve ekolojik bir belediyeciliği hep birlikte yaratacağız.

*Halkımız, Sivil toplum örgütleri, dernekler, akademik odalar ile birlikte yeni bir belediyecilik anlayışı yaratmaya adayız ve bununla ilgili hiçbir sorumluluktan kaçınmayacağız.

Share
387 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?