logo

MHP’de İlçe Başkanı Ahmet ERASLAN

Milliyetçi Hareket Partisi Kestel İlçe Başkanlığı 14 Olağan kongresini bugün Kestel Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. 9 Ağustos tarihi itibariyle başlayan ilçe kongreleri, 10 Eylül’de sona erecek.

     MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongreye gönderdiği mesaj ittifaka devam olarak değerlendirildi.

     Kongrenin divan başkanlığını MHP İl başkanı Muhammet Tekin, yardımcılıklarını ise; Nurtaş Usta, Sezer Çetin Cengiz, Av. Süleyman Sayit yaptı.

     Tarkan Toraman’ın faaliyet raporu okunurken en dikkat çekici faaliyet ise, 625 kişinin üye yapılmasıydı.

     İl başkanı Muhammet Tekin yaptığı konuşmasında; “MÇP’nin ilk anlam bulduğu yer Kestel’dir. Kestel’deki ülkücüler ve milliyetçi hareketin hazır olması gerekir. Türk milliyetçisi reflekslidir. 10 Eylül’de ilçe kongreleri sona eriyor. Seçimlere tek başımıza giriyormuşuz gibi çalışma yapmanızı istiyorum. MHP’ye oy vermemiş insanları içerimize almak gerekiyor, onlarla konuşmak gerekiyor bunu yapın. Armudun sapı, üzümün çöpü dememeliyiz, bizim derdimiz ülküdaşlarımızı yeniden kazanmaktır. MHP’ye yapılan operasyonları yok etmemiz lazım, Kestel’de belediyeyi istiyoruz, kongremiz hayırlara vesile olsun” dedi.

     Yapılacak olan İl kongresinde, il yönetime girmesi kesin gözüyle bakılan Kestel eski ilçe başkanı Tarkan Toraman, “2018 Ekim ayından göreve atandım. 5 yıllık süre içerisinde bu kutlu davaya hizmet etme şansı buldum. O günden bugüne beraber yürüdüğümüz, beraber görev yaptığımız arkadaşlarımız, meclis üyelerimiz, komisyon üyelerimiz yüzümüzü yere düşürecek her  hangi bir yanlışın içerisinde bulunmadılar, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Benden yana hakkım helal olsun. Şimdi burada 5 yıl önce yine ilçe başkanı olan sevgili kardeşim Ahmet Eraslan, ilçe başkanı seçilecek, biliyor ve inanıyorum ki, bizim çalışmalarımızın çok daha üstüne katkı koyacaktır. Burada nasıl bir çalışma içerisinde bulunduysak bundan sonra da il yönetiminde aynı şekilde çalışacağız. Beni il yönetiminde değerlendiren sevgili il başkanıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

     Tek liste halinde gidilen kongrede kullanılan oyların tamamını alan yeni ilçe başkanı Ahmet Eraslan ise, “Önümüzde yerel seçimlere çok kısa bir süre kaldı, biz çalışmalarımızı il başkanımızın da dediği gibi, seçime tek başımıza girecekmiş gibi yapacağız. Milliyetçi Hareket Partisini hak ettiği gibi savunmaya, değerlerine sahip çıkmaya nefesimiz yettiği müddetçe devam edeceğiz. Bugün buraya gelerek yanımızda olan tüm üye arkadaşlarımıza ve misafirlerimize göstermiş oldukları destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ne Mutlu türküm Diyene” dedi.

     Ahmet Eraslan MHP’de ilçe başkanı seçilirken, yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yavuz Ak, Gökhan Akçay, Maria Kahraman, Ferruh Adıyaman, Murat Demirkol, Fuat Çelik, Ahmet Özdemir, Halil Acar, Selim Demirel, Şule Şahin, Ender Arık, Yaşar Arıcı, Hüseyin Özdaş, Adem Karslı, Alperan Özşahin, Mehmet Çelik, Mustafa Tarçın ve Mustafa Sevim.

Share
520 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?