logo

Muhtarlar Derneği Siyasallaşmıştır

İlçemizin önemli derneklerinden birisi olan, Muhtarlar Derneğinin siyasallaşmayı tercih etmesi, beni olduğu kadar, muhtarları da zaman zaman sıkıntıya sokmaktadır.
Muhtarlara yakın bir insan olduğum için konuya hakimiyetim bu konuda bir hayli fazladır.
Muhtarlar derneğinin Şelale Dere restaurantta 15 gün önce yaptığı toplantı da, bu bir kez daha ispatlanmış oldu.
Derneğin Başkanı Hüseyin AYDOĞDU, AKP’nin 2009 yılındaki kongresinde, yönetime girerek muhtarlar derneğini siyasallaştırmıştır. Devlet Bakanı Faruk ÇELİK tarafından listeye girmem istendi diyerek, çevrede konuşan AYDOĞDU, burada şikayet mercii değil, çözüm mercii olmalıdır.
Bu toplantıları düzenleyerek, AKP’nin politikalarını muhtarlara dayattıran Hüseyin AYDOĞDU’nun üstlenmiş olduğu iki görevden birisini terketmesi gerekmektedir.
Madem ki, Devlet Bakanı tarafından listeye girmesi istendi o zaman AYDOĞDU, ilçemiz için bulunmaz bir nimet sayılır.
Kestel’in sorunlarını Kaymakama, Belediye Başkanına anlatacağımıza gidip AYDOĞDU’ya anlatalım, çözüm bir telefona bakıyor olmaz mı..?
Hazır gündemde de ilçemize üniversitenin gelebimesi var iken, yok rektörmüş, yok AKP il başkanına gidip üniversite istemek yerine AYDOĞDU’ya söyleyelim olsun bitsin bu iş..!
Şelalede AKP il ve ilçe başkanına yemek veren ve İl Genel meclis üyelerini de davet eden AYDOĞDU’nun CHP İl Genel meclis üyesi Kahraman ATLI’yı bu toplantıya davet etmemesinin sebebi sizce ne olabilir ki..?
Muhtarlar Derneği şuan için sadece AKP’nin borazanlığını yapmaktan başka bir iş yapmamaktadır.
Her geçen gün siyasallaşan bu derneği, AKP zihniyetinden ve onun emirerliğinden kurtarabilmek için, burada muhtarlarımıza büyük iş düşmektedir.
Toplanacak imzalar karşılığında Muhtarlar Derneğini olağanüstü kongreye taşımak, ya da mevcut başkanın bu görevi bırakması yerinde bir karar olacaktır.
Sözde, muhtarların köy sorunlarını ve sıkıntılarını dinliyoruz diyerek, zaman zaman toplantılar düzenlenmekte, sorunların oluştuğu dosyalar AKP’li yetkililere verilmektedir. Şimdiye kadar 3-4 defa sorunların oluştuğu dosya ve dilekçelerin defalarca verildiği bir gerçektir.
Gelin görün ki, düzenlenen her toplantı da, aynı teraneler anlatılmakta, AKP’nin politikaları dayatılmakta ve sorunlar çözümlenmemektedir.
Madem her söylenen hava da kalıyorsa, bu kadar muhtarısağa sola neden taşıyorsunuz…
Son toplantı da da dosyalar verildi…
Sorunlar anlatıldı…
20 gün geçti üzerinden ne değişti..?
Koca bir hiç…
20 değil, 200 günde geçse bir şey yapılmayacaktır.
Dediğim gibi, aslında bu toplantılara gerek yok, Bakanın AKP’nin listesine girmesi için ısrarcı olduğunu söyleyen Hüseyin AYDOĞDU’ya sorun, o sizlere söylesin…
Kendisi de biliyor, bir şey yapılmayacağını…
Ama;
Yönetimde olduğu için dile getiremiyor..!
Belki, verir istifasını da, anlatır gerçekleri….
Kalın Sağlıcakla…

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?