logo

“TRAFİK SORUNU NASIL ÇÖZÜLECEK”

Her geçen gün büyük bir sıkıntı haline gelen trafik sorununa, mevcut yönetimin el atmaması, bu konu ile ilgili bir çalışma da bulunmaması, Kestel’de hayatı daha da bir zorlaştırıyor.
Caddelerin dar olması, tek yön olarak hiçbir caddenin kullanılmaması ve ihtiyaca cevap verebilecek otoparkların yapılmamasından kaynaklanan bu soruna bir çözüm bulamayan Kestel Belediyesi, maalesef yine sınıfta kaldı.
İlçemiz esnaflarından ve CHP Osmangazi Belediye Meclis üyesi Cevat Asa, bu soruna sessiz kalmayarak bir açıklama da bulundu. Asa, yapmış olduğu açıklamasında ve çözüm önerisinde şöyle dedi: “İlçemizin çözülemeyen ve gittikçe kördüğüm olan sorunlarından birisi de, Trafik keşmekeşliği. Yıllardan beri bu sıkıntıya çare bulunamayınca, ilçemizde zaman zaman istenmeyen olaylarda yaşanmıyor değil. Bursa caddesi başta olmak üzere, Salı Pazarı, Kestel Sağlık Ocağı önü, Hakim Aytekin Baysal Sokak ve Pars Sokak da Trafik ve park kaosu Yaya ve araç güvenliğini tehdit ediyor
İş saatlerinde ilçemizin yaya ve araç yoğunluğu en yüksek bölgesinde Trafik işaret ve kuralları hiçe sayılıyor, denetim de sürekli yapılmayınca Sağlık Ocağına gelen hastalar ve vatandaşlar zor durumda kalıyor. Bölgenin Bankalar ve Kent meydanıyla da iç içe olması sorunu daha da büyütüyor. Bu bölge de kalıcı çözüm gerekiyor. Örneğin, Pars sokak’ın tek yönlü olması, sokak başına ufak bir döner kavşak yapılması bunlardan biri. Aslında akıl birliği adı altında dayanışmalı, tarafsız ve toplumun sesine kulak verici toplantılar düzenlense; eminim ki, çok parlak ve zengin fikirler ortaya çıkacaktır. Sadece “Ben yaparım, ben ne dersem o olmalı” zihniyetiyle iş yapılmamalı diyerek, mevcut yönetimin bu sorunları çözmesinde çok geç kaldığını da dile getirdi.

Share
252 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?