logo

22 Şubat 2019

25 Yılı geride bıraktık…


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Merhaba, Sevgili okurlar…
Uzun yılları, ardından çeyrek asırı devirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Evet,
Gazetemiz 26. yaşına girdi.
İlk çıkardığımız gazetedeki heyecanı, her sayımızda tekrar tekrar yaşıyoruz…
Dile kolay…Gazetemizi çıkarmaya başladığımız tarihte yeni doğan çocuklar, genç delikanlı, genç kız, hatta kendileri çoluk çocuğa karıştılar.
Zor bir zanaattır gazeteci olmak…
El etek öpmeden, kimseye gebe kalmadan, kalemini satmadan, iktidarın ve muhalefetin baskılarına rağmen ayakta kalmak, dik durmak, her baba yiğidin harcı değildir.
1986 yılında gazete dağıtarak başladığım bu mesleği, halen devam ettiren Türkiye’de sayılı insanlardan birisi olduğumu biliyorum.
El dizgisi ile başladığımız bu meslek, Tipo, Ofset derken digital yayınla devam etmekte. Bizlerde teknolojinin gerisinde kalmayarak, sadece gazete değil, internet ortamında da, yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği www.kestelyore.com web gazetemizle de sizleri de bilgilendirmeye çalışıyoruz.
Yerel basının bugün ülkede en güvenilir hale gelmesinin en başlıca nedeni, kendi ayakları üstünde durmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.
Havuz medyası dediğimiz Ulusal ve büyük yerel basın, kendine olan güvenirliğini yitirmiştir. Bizler, aynı zamanda bunlara örnek olmaya çalışan, bir nevi mesleğin sorumluluklarını hatırlatan gazetecileriz.
Kestel’de bir çok defa, gazete çıkarmayı deneyenler oldu. Fakat, tutmadı.
Neden..?
Çünkü, meslekleri gazeteci değil, bu işin içinden gelmedikleri gibi hemen birilerine bağımlı olmayı, halka uzak durmayı seçtiler.
Sonrasın da da, Kestel tarihinin tozlu sayfalarında yerlerini aldılar.
Evet…26. yılımıza girdik.
İnanıyorum ki, 50. yılımızda da bu yazıyı tekrar yazacağım.
İlk günkü heyecanımızı hiç yitirmedik. Gazeteyi sizlere ulaştırmak için ekonomik çok zorluklar çektik. Yeri geldi; yaptığımız matbaa işlerinden karşıladık, yeri geldi çoluğumuzun çocuğumuzun nafakasından karşıladık gazetenin masrafları.
Ama, şartlar ne olursa olsun, gazetemizi siz okurlarımızla her daim buluşturduk.
Çıkardığımız her sayı, bir evlat sahibi olmuş gibi heyecanlandırdı bizi…
25 yıl içerisinde kendimizi değil, hep yaşadığımız yeri düşündük. İstedik ki, Kestel kazansın, Kestel’in kazancı ilçede kalsın. Kısaca, yaşanabilir bir Kestel için mücadele ettik.
Sessizliğin sesi olduk.
En küçük bir tınıyı, çığlık yaptık.
Sevdamız Kestel dedik. Burada yaşıyoruz, burada öleceğiz dedik.
25 yılı geride hüzünle bırakırken, 26. yılın mutluluğunu yaşamak istiyoruz.
Destek olan, destek veren herkese sonsuz teşekkürler…
Yöre’mizin Gazetesi…
Sağlıcakla…

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...