logo

22 Şubat 2019

25 Yılı geride bıraktık…


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Merhaba, Sevgili okurlar…
Uzun yılları, ardından çeyrek asırı devirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Evet,
Gazetemiz 26. yaşına girdi.
İlk çıkardığımız gazetedeki heyecanı, her sayımızda tekrar tekrar yaşıyoruz…
Dile kolay…Gazetemizi çıkarmaya başladığımız tarihte yeni doğan çocuklar, genç delikanlı, genç kız, hatta kendileri çoluk çocuğa karıştılar.
Zor bir zanaattır gazeteci olmak…
El etek öpmeden, kimseye gebe kalmadan, kalemini satmadan, iktidarın ve muhalefetin baskılarına rağmen ayakta kalmak, dik durmak, her baba yiğidin harcı değildir.
1986 yılında gazete dağıtarak başladığım bu mesleği, halen devam ettiren Türkiye’de sayılı insanlardan birisi olduğumu biliyorum.
El dizgisi ile başladığımız bu meslek, Tipo, Ofset derken digital yayınla devam etmekte. Bizlerde teknolojinin gerisinde kalmayarak, sadece gazete değil, internet ortamında da, yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği www.kestelyore.com web gazetemizle de sizleri de bilgilendirmeye çalışıyoruz.
Yerel basının bugün ülkede en güvenilir hale gelmesinin en başlıca nedeni, kendi ayakları üstünde durmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.
Havuz medyası dediğimiz Ulusal ve büyük yerel basın, kendine olan güvenirliğini yitirmiştir. Bizler, aynı zamanda bunlara örnek olmaya çalışan, bir nevi mesleğin sorumluluklarını hatırlatan gazetecileriz.
Kestel’de bir çok defa, gazete çıkarmayı deneyenler oldu. Fakat, tutmadı.
Neden..?
Çünkü, meslekleri gazeteci değil, bu işin içinden gelmedikleri gibi hemen birilerine bağımlı olmayı, halka uzak durmayı seçtiler.
Sonrasın da da, Kestel tarihinin tozlu sayfalarında yerlerini aldılar.
Evet…26. yılımıza girdik.
İnanıyorum ki, 50. yılımızda da bu yazıyı tekrar yazacağım.
İlk günkü heyecanımızı hiç yitirmedik. Gazeteyi sizlere ulaştırmak için ekonomik çok zorluklar çektik. Yeri geldi; yaptığımız matbaa işlerinden karşıladık, yeri geldi çoluğumuzun çocuğumuzun nafakasından karşıladık gazetenin masrafları.
Ama, şartlar ne olursa olsun, gazetemizi siz okurlarımızla her daim buluşturduk.
Çıkardığımız her sayı, bir evlat sahibi olmuş gibi heyecanlandırdı bizi…
25 yıl içerisinde kendimizi değil, hep yaşadığımız yeri düşündük. İstedik ki, Kestel kazansın, Kestel’in kazancı ilçede kalsın. Kısaca, yaşanabilir bir Kestel için mücadele ettik.
Sessizliğin sesi olduk.
En küçük bir tınıyı, çığlık yaptık.
Sevdamız Kestel dedik. Burada yaşıyoruz, burada öleceğiz dedik.
25 yılı geride hüzünle bırakırken, 26. yılın mutluluğunu yaşamak istiyoruz.
Destek olan, destek veren herkese sonsuz teşekkürler…
Yöre’mizin Gazetesi…
Sağlıcakla…

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...