logo

ADD’den Türkü gecesi

add
Kestel Atatürkçü Düşünce Derneğinin düzenlediği, Türkü gecesi geçtiğimiz hafta Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Seçim üzeri siyasilerin ilgi gösterdiği gecede, Halk Müziği sanatçısı Mehmet Çınar ve Gülay Özdemir’in söylediği birbirinden güzel türküler, konukları mest etti. Büyükşehir Belediyesinin sanat müziği korosu da, dinleyicilerden tam not aldı. Açılış, Saygı duruşe ve İstiklal marşının ardından bir konuşma yapan Dernek başkanı Ramiz Kara şunları söyledi:
“Daha kısa bir süre önce kongresini yapan derneğimizin Düzenlemiş olduğu bu geceye katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu arkadaşlarla seçimler öncesi bir gece düzenleyip, hem yönetim kurulumuzu tanıtmak, hem de yaklaşan seçimlerin stresini üzerimizden atmak için böyle bir geceye ihtiyaç olduğunu varsayarak, böyle bir gece düzenlemeye karar verdik.
Bu ön bilgiyi verdikten sonra bir iki kelam etmekte fayda var diyorum.
Derneğimiz, Kurulduğu günden bu yana Cumhuriyete ve değerlerine karşı yapılan saldırı ve tasfiye hareketlerinin her zamankine göre çok daha fazla arttığı günlerde müzik ziyafeti eşliğinde gecemizi yapıyoruz. Ülkemizdeki gelişmeler; her gün yeni boyutları ile hepimizin gözleri önünde sergileniyor, suni gündemler oluşturuluyor, adeta bu gelişmeleri ve değişimleri kabullenmemiz isteniyor. Her gün yeni değişiklikler yapılıyor. Bu değişiklikler, kanunlarla, meclisin iradesi ile değil; sadece, ama sadece bir kişinin isteği ile oluşturuluyor. Bizler ADD üyeleri olarak, bu yapılanların ve yapılmak istenenlerin farkında ve bilincindeyiz. Ancak sadece farkında olmanın yeterli olmadığını da biliyoruz. Üzerimize çok daha fazla sorumluluklar ve yükümlülükler düşüyor. Bununda bilinciyle hareket edeceğimizin sözünü veriyoruz. Bu güne kadar derneğimize emekleri geçmiş olan tüm arkadaşlarımıza yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. 99 yıl önce işgal tehlikesine karşı Türk Ulusu; özgürlüğü ve bağımsızlığı için düşmana karşı direnmiş ve kazanmış, laik cumhuriyetle birlikte demokrasi kültürünü de edinmiştir.
Bugün halkımız; demokrasinin sadece seçimlerden ibaret olmadığını, sandıktan çıkmış olmanın keyfi yönetime gerekçe olamayacağını, hak ve özgürlüğe saygı ve eşitliğin, demokrasinin temeli olduğunu bilmektedir.
Halkımız; cumhuriyetin, demokrasinin ve özgürlüklerinin tehlikede olduğunu görüp onlara sahip çıkmaya karar vermiştir.
Halkımız; Türkiye’nin hem bölgesel bir dış savaşa girmesine, hem de içerideki etnik- dini- mezhepsel çatışmalara karşıdır.
Halkımız; Laik Cumhuriyet’in temel ilkelerinden ödün vermeden, bu vatanda kardeşçe, birlikte yaşamak istemektedir.
Çağdaş – Laik – Tam Bağımsız Demokratik Türkiye için, vatanın ve milletin bütünlüğü için, mücadeleye devam edecek, Atamızın ve şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağız.
Cumhuriyetimizin ve çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve şehitlerimizin aziz hatıralarını saygıyla anarken, Bizi bu yolda yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza da saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?