logo

AKP’nin Kongresine bir hafta kala…

Geçtiğimiz hafta, gazetemizin yine bu köşesinde benim tarafımdan yazılan AKP ilçe başkanına karşı sormuş olduğum bir takım sorular ve bir zaman yaptığı açıklamalardan sonra ne değiştiğini sormuştum.
Yazımın sonunda da, kafasında soru işareti kalanların tarafımca bilgilendirileceğini beyan etmiştim. Böyle bir beyan sonucuna kimse itibar etmez diye düşünürken, halen bu partide delege olan ve onurlu mücadeleyi savunan insanların olması beni sevindirdi.
Nazif Aydın’ın kendisinin seçtiği, yedeklerinden ve asil üyelerinden olan bazı tanıdıklar, geçtiğimiz hafta yazmış olduğum yazı sonrası muallakta olduklarını, bana daha çok inandıklarını ifade ederek, “Bu zamana kadar kullanılmışız” diyerek Nazif Aydın’ı destekleme fikrinden vazgeçtiklerini beyan ettiler.
AKP’de özellikle köy delegelerinin fazla olması, haklı olarak ilçe başkanı adaylarını seçimden seçime de olsa köylere olan ilgisini artırmakta.
Uzun yıllardan beri, tek başına iktidar olan bir partinin ilçe başkanlığını yapan Nazif Aydın’dan köylülerin şikayetçi olması, köy delegelerinin oylarını diğer aday Cengiz Bayrak’a verecekleri AKP kanadında sıkça konuşulmakta.
Köylerdeki su sıkıntısının ve elektrik sorunların çözülememesini, ilçe başkanının duyarsızlığına bağlayan İlçemizin köylüleri, seçimlerde hatırlanmaktan bıktıklarını ifade ettiler.
Herkesin bildiği gibi Belediye Başkanı Yener Acar, her ne kadar kendi tarafını net olarak belli etmese de, gönlünün 5 yıl yardımcılığını yapan Cengiz Bayrak’tan yana olduğu bilinmekte. Belediye meclis üyelerinin de bu seçimlerde Yener Acar’ın destekleyeceği aday üzerinde durdukları siyasi kulislerde sık sık dilleniyor.
Tüm bu gözükenler de, AKP ilçe başkanı Nazif Aydın’ın suyunun ısındığına bir işarettir.
Haftaya yapılacak olan kongre için iki aday da, delegeleri etkileyebilmek, onlara şirin görünebilmek için yine atıp tutacaklardır.
Nazif Aydın Delege listesini, kendisinden taraf olan insanlardan yaparak, seçime 1-0 önde giriyormuş gibi gözükse de, delege hafta sonu kararını sandıkta verecektir.
Diğer aday Cengiz Bayrak’ın en büyük destekçilerinden birisi de kuşkusuz Özer Turan. Köylerde etkili bir isim olan Özer Turan ve ekibi ise, Nazif Aydın’ın seçimlere girmesinin hata olduğunu, İki dönemden beri ilçe başkanı olan bir kişinin üçüncü dönemde de ısrarla ilçe başkanlığına aday olmasının altında ne yattığını merak ettiklerini söylediler.
Gerçekten iki dönemden beri ilçe başkanı olan Nazif Aydın’ın tekrar aday olmasındaki bu ısrar neden..?
İlçemizdeki sivil toplum örgütleri, dernekler, basın ve halk ile arasının kötü olmasına rağmen, AKP il başkanının Nazif Aydın’ı bir kenara çekip, “Yeter sen iki dönem ilçe başkanlığı yaptın, parti yıpranıyor” dememesi de işin ilginç kısımlarından biridir.
Delege sözünü önümüzdeki hafta sonu söyleyecektir.
Umarım, kazanan Kestel olur…
Kalın Sağlıcakla…

Share
242 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?