logo

AKP’ye ve Belediyeye İsyan eden muhtarlar kervanına Çataltepe’de katıldı

Gün geçmiyor ki, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’dan ve AKP ilçe teşkilatından yana şikayetler gelmesin.
Bir hafta, Muhtarlar AKP’yi basarken, diğer hafta da Kestel Belediyesi Aksu mahallesini ikiye böler, şimdi de Çataltepe mahallesinin etkinliğine hiç bir AKP’li yönetici, Belediye Başkanı ve meclis üyelerinin katılmaması, dikkatleri çekti.
İlçemizin önemli ve 7. büyük mahallesi olan Çataltepe mahallesinin geçtiğimiz Cumartesi akşam saat: 19:00 da geleneksel pilav günü etkinliği vardı. Bu etkinlik için, hiç bir fedakarlıktan ve çalışmadan kaçınmayarak, Çataltepe mahallesinin adının daha sık duyulmasına katkı sağlamak isteyen muhtar Mehmet Arslan’ı AKP ilçe yönetimi ve Kestel Belediye Başkanı adeta yıkmış durumda. Dağıttıkları davetiyelerde Kestel Belediyesinin logosu olmasına rağmen, yapılan bu etkinliğe sahip çıkılmamasına bir anlam veremeyen muhtar Mehmet Arslan, konuyla ilgili gazetemize şu açıklamalarda bulundu.
“Öncelikle, her zaman yanımızda olan ve katkılarını hiçbir zaman mahallemizden esirgemeyen Büyükşehir Belediye başkanı Recep Altepe’ye mahallemiz ve şahsım adına teşekkür ederim.
Sayın Belediye başkanı Yener Acar, mahallelere seçim zamanı gitme geleneği sürdüre dursun. Unutmasın ki, köylülerin sayesinde o koltukta oturuyor. Nasıl ki, o koltuğa biz getirdiysek, oradan götürmesini de iyi biliriz. Kendisinin son dönemi diye belediye başkanlığını boşlamış gözüküyor. Acar’ın bu tutumları partimize de büyük bir zarar vermektedir. Maalesef ki, bunu göremeyen AKP Kestel ilçe teşkilatı da Yener Acar’ın kuklası gibi hareket etmeye devam etmektedir. Siyasiler bir oy için gitmediği yer bırakmazken, 3000 kişilik programa katılmamanın altında ne yatıyor, Yener Acar ve AKP teşkilatı çıksın bunu açıklasın. Ben bunları kendi düğün cemiyetime davet etmiyorum, mahallem adına yapılan bir programa davet ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlara karşı olan ilgisini bilmeyen yoktur. Cumhurbaşkanımızın muhtarlara karşı gösterdiği bu ilginin %1’ini Kestel AKP ilçe teşkilatı ve Belediye başkanı Yener Acar örnek alsa, ortada hiçbir sorun kalmayacaktır. Ben buradan şunu söylemek istiyorum; Ey..! AKP ilçe teşkilatı ve Kestel Belediye Başkanı Yener Acar; Unutmayın ki, Keser Döner Sap Döner, Gün Gelir Hesap Döner” diyerek, AKP ilçe yönetimini ve Başkan Acar’ı tüm mahallelere karşı eşit mesafede durmasını isteyen Muhtar Mehmet Arslan, Yıldırım Belediyesine de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Share
331 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?