logo

Aktaş’ı aklamaya çalışacağınıza, Karaca’nın hakkını verin…!

     Geçtiğimiz hafta Ulu camiinde yapılan programdan haberi olmayan yok neredeyse.

     Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, koca Bursa’da program yaptıracak başka bir yer bulamamış olmalı ki, büyüklerinden gördüğünü o da yapmak istemiş ve siyasilerin, bazı STK’ların ve vatandaşların haklı tepkisini çekmiştir.

     Ramazan ayını karşılamak için Ulu Camide yapılan bu programa yerinde olan tepkiyi, ilk önce CHP Bursa İl başkanı İsmet Karaca, gösterdi.

     Ne dedi Karaca; “Camiler ibadet yeridir, şov sahnesi değildir.”

     Karaca’nın bu açıklamasının ardından, Alinur Aktaş’ın işlerini gördüğü, çıkar sağladığı ve gazetelerine reklam anlaşması yaptığı köşe yazarları ve sözde medya patronları, gazetelerinde Alinur Aktaş yerine İsmet Karaca’yı eleştirdiler.

     Evet… Karaca, burada doğruyu söylemiştir.

     “Camiler ibadet yeridir, şov sahnesi değildir.”

     Bu açıklamadan neden rahatsız oluyorsunuz, anlamış değilim.

     Camiler ibadet yeri olmaktan çıkıp, televizyonlara program seti olmaya başlamış, bu caminin hiç mi bahçesi yok, hiç mi dış mekanı yok.

     Yok efendim “ayakkabı ile girmemiş, ayağında terlik varmış, halı soğukmuş” gibi bahaneler bularak, finansörlerini korumaya çalışmak, gazeteciliğin hangi ahlaki kurallarında var.

      İktidara göre şekillenen bu fırıldakların, bu tür yaklaşımları ve yazıları açık açık amaçlarını zaten belli ediyor.

     Unutulmasın ki; Diyanet, AKP ve ondan beslenenlerin tekelinde değildir.

     Alinur Aktaş’ın geçmişte pensilvanyadaki hocasının dizinin dibinde yemek yediğini unutanlar, şimdilerde bunu bize sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalışmasınlar.

     Bu millet o kadar da aptal değil….

     Karaca’nın açıklamasını çarpıtarak, Alinur Aktaş’ı aklamaya çalışanlara şunu demek istiyorum. “Siz neyin peşindesiniz, İsmet Karaca dibine kadar haklı..”

Share
3908 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

#

Aktaş’ı aklamaya çalışacağınıza, Karaca’nın hakkını verin…!” için 1 yorum

  1. Veysel Munzur : diyor ki:

    Yöre gazetesi şov onlar farketmez ha cami ha kutlu dogum haftası yada Türkçe olimpiyatları onlar sadece nasıl iktidarda kalırız hesabındalar diyanete onların iktidarın şamar oğlanı olmuş