logo

04 Kasım 2018

Anketimiz adı geçenlere açıktır…..Karkar’dan ince mesaj


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Bir önceki sayımızda, bir anket yapmış ve anketin sonuçlarını açıklamıştık. Kimileri tarafından anketin doğruluğundan şüphe duyulmazken, kimileri tarafından da yanlı olduğu söylentileri kulağımıza geldi.
Oysa ki, denekler ne cevap verdiyse biz sadece onu yazmıştık.
Elbette, ankette durumu iyi çıkmayanlar eleştireceklerdir. Karalayacaklardır, iftira atacaklardır.
Bu iş her zaman böyle olmuştur.
Bir de bu işi, olgunluk ve saygıyla karşılayanlar da var.
Örneğin; Fuat Kalkan…
Ankette, en az oyu almasına rağmen, “Önemli olan benim ismimin orada olmasıdır” diyerek, alışık olmadık bir cevap ile bizleri şaşırttı.
Bir de, “Bu ankete Serme, Barakfaki, Narlıdere ve Babasultan neden sokulmuş ki” diyen zihniyet olduğu gibi, “Bu anket, Kale mahallesinde yapılsa, ben birinci çıkardım” diyen de var.
Bunu düşünen zihniyet, herhalde bu mahallelerde seçime girmeyi düşünmüyor..!
Biz, Kestel Yöre Gazetesi olarak her konuda olduğu gibi, bu konuda da şeffaf olmaya gayret gösterdik. Bu şeffaflığı biraz daha ileriye taşıyarak, Yapmış olduğumuz ankete güveni olmayanları, anketimizde adı geçenleri anketimizi incelemeye davet ediyoruz.
Daha ne olsun.
Ali Kök, gerçeğini kabullenmek istemeyen bir takım insanlar, elbette Kök, isminden rahatsız olacaklardır.
Çünkü, her zaman potansiyel ve güçlü bir adayı, bende olsa karşımda görmek istemem.
Bu adaylara şunu öneririm;
Sağa – sola iftira atacağınıza, Fuat Kalkan’ı örnek alın.
Kaybeden olmazsanız…

Osman Karkar’dan ince mesaj
Uzun zamandan beri kendisine uğrayamadığım, ilçemizin sevilen simalarından birisi olan Osman Karkar’ı işyerinde ziyaret ettim.
Karkar, boş kalmamaktan, değişik partilerin temsilcilerinin kendisine akıl danışmasından ve siyasi arenada kendisini görmek istediklerinden hayli memnun.
“Bizim kapımız seçimler yaklaştığında değil, her zaman çalınır” diyen Karkar’ın bir yerlere aday olmak gibi bir derdinin olmadığını öğrendik. Ama, “Görev verilirse de, görevden kaçacak adam değilim” diyerek eklemeyi de yapmayı unutmuyor.
Hatta, yapmış olduğumuz ankette isminin olmasını çok istemiş. “Ankette adı geçenlerin çoğundan fazla oy alırdım” diyerekte, ne kadar iddialı bir isim olduğunun altını çiziyor.
Karkar’ın dediği gibi, “Bu halk seni bir yerlerde görmek istiyorsa, göreceği yere getirir” sözüne sonuna kadar inanan birisi olarak, nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyoruz.

Share
204 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ULUSAL YAS

  03 Aralık 2020 Yazarlar

       İzmir’de yaşanan depremde, 114 insanımızı yitirdik şu ana kadar. Bütün ülke yasta, fakat anlayamadığımız bir türlü yas ilan edilmiyor ülkede ne hikmetse. Bu AKP,  91 yaşında ecelinden ölen Suudi kralı için yas ilan edip, bayrakları yarıya indirdi hatırlayın. İsrail 2014 ve 2018’de Gazze’yi vurdu, üçer  gün yas ilan ettiler. Pakistan ve Mısırda terör olayları yaşandı, AKP yas ilan etti. Japonya’da deprem oldu, yas ilan ettiler. Hepsini geçtim, 84 yaşında papa eceliyle öldü, yine bayraklar yarıya indirilip yas ...
 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...