logo

04 Kasım 2018

Anketimiz adı geçenlere açıktır…..Karkar’dan ince mesaj


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Bir önceki sayımızda, bir anket yapmış ve anketin sonuçlarını açıklamıştık. Kimileri tarafından anketin doğruluğundan şüphe duyulmazken, kimileri tarafından da yanlı olduğu söylentileri kulağımıza geldi.
Oysa ki, denekler ne cevap verdiyse biz sadece onu yazmıştık.
Elbette, ankette durumu iyi çıkmayanlar eleştireceklerdir. Karalayacaklardır, iftira atacaklardır.
Bu iş her zaman böyle olmuştur.
Bir de bu işi, olgunluk ve saygıyla karşılayanlar da var.
Örneğin; Fuat Kalkan…
Ankette, en az oyu almasına rağmen, “Önemli olan benim ismimin orada olmasıdır” diyerek, alışık olmadık bir cevap ile bizleri şaşırttı.
Bir de, “Bu ankete Serme, Barakfaki, Narlıdere ve Babasultan neden sokulmuş ki” diyen zihniyet olduğu gibi, “Bu anket, Kale mahallesinde yapılsa, ben birinci çıkardım” diyen de var.
Bunu düşünen zihniyet, herhalde bu mahallelerde seçime girmeyi düşünmüyor..!
Biz, Kestel Yöre Gazetesi olarak her konuda olduğu gibi, bu konuda da şeffaf olmaya gayret gösterdik. Bu şeffaflığı biraz daha ileriye taşıyarak, Yapmış olduğumuz ankete güveni olmayanları, anketimizde adı geçenleri anketimizi incelemeye davet ediyoruz.
Daha ne olsun.
Ali Kök, gerçeğini kabullenmek istemeyen bir takım insanlar, elbette Kök, isminden rahatsız olacaklardır.
Çünkü, her zaman potansiyel ve güçlü bir adayı, bende olsa karşımda görmek istemem.
Bu adaylara şunu öneririm;
Sağa – sola iftira atacağınıza, Fuat Kalkan’ı örnek alın.
Kaybeden olmazsanız…

Osman Karkar’dan ince mesaj
Uzun zamandan beri kendisine uğrayamadığım, ilçemizin sevilen simalarından birisi olan Osman Karkar’ı işyerinde ziyaret ettim.
Karkar, boş kalmamaktan, değişik partilerin temsilcilerinin kendisine akıl danışmasından ve siyasi arenada kendisini görmek istediklerinden hayli memnun.
“Bizim kapımız seçimler yaklaştığında değil, her zaman çalınır” diyen Karkar’ın bir yerlere aday olmak gibi bir derdinin olmadığını öğrendik. Ama, “Görev verilirse de, görevden kaçacak adam değilim” diyerek eklemeyi de yapmayı unutmuyor.
Hatta, yapmış olduğumuz ankette isminin olmasını çok istemiş. “Ankette adı geçenlerin çoğundan fazla oy alırdım” diyerekte, ne kadar iddialı bir isim olduğunun altını çiziyor.
Karkar’ın dediği gibi, “Bu halk seni bir yerlerde görmek istiyorsa, göreceği yere getirir” sözüne sonuna kadar inanan birisi olarak, nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyoruz.

Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...