logo

04 Kasım 2018

Anketimiz adı geçenlere açıktır…..Karkar’dan ince mesaj


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Bir önceki sayımızda, bir anket yapmış ve anketin sonuçlarını açıklamıştık. Kimileri tarafından anketin doğruluğundan şüphe duyulmazken, kimileri tarafından da yanlı olduğu söylentileri kulağımıza geldi.
Oysa ki, denekler ne cevap verdiyse biz sadece onu yazmıştık.
Elbette, ankette durumu iyi çıkmayanlar eleştireceklerdir. Karalayacaklardır, iftira atacaklardır.
Bu iş her zaman böyle olmuştur.
Bir de bu işi, olgunluk ve saygıyla karşılayanlar da var.
Örneğin; Fuat Kalkan…
Ankette, en az oyu almasına rağmen, “Önemli olan benim ismimin orada olmasıdır” diyerek, alışık olmadık bir cevap ile bizleri şaşırttı.
Bir de, “Bu ankete Serme, Barakfaki, Narlıdere ve Babasultan neden sokulmuş ki” diyen zihniyet olduğu gibi, “Bu anket, Kale mahallesinde yapılsa, ben birinci çıkardım” diyen de var.
Bunu düşünen zihniyet, herhalde bu mahallelerde seçime girmeyi düşünmüyor..!
Biz, Kestel Yöre Gazetesi olarak her konuda olduğu gibi, bu konuda da şeffaf olmaya gayret gösterdik. Bu şeffaflığı biraz daha ileriye taşıyarak, Yapmış olduğumuz ankete güveni olmayanları, anketimizde adı geçenleri anketimizi incelemeye davet ediyoruz.
Daha ne olsun.
Ali Kök, gerçeğini kabullenmek istemeyen bir takım insanlar, elbette Kök, isminden rahatsız olacaklardır.
Çünkü, her zaman potansiyel ve güçlü bir adayı, bende olsa karşımda görmek istemem.
Bu adaylara şunu öneririm;
Sağa – sola iftira atacağınıza, Fuat Kalkan’ı örnek alın.
Kaybeden olmazsanız…

Osman Karkar’dan ince mesaj
Uzun zamandan beri kendisine uğrayamadığım, ilçemizin sevilen simalarından birisi olan Osman Karkar’ı işyerinde ziyaret ettim.
Karkar, boş kalmamaktan, değişik partilerin temsilcilerinin kendisine akıl danışmasından ve siyasi arenada kendisini görmek istediklerinden hayli memnun.
“Bizim kapımız seçimler yaklaştığında değil, her zaman çalınır” diyen Karkar’ın bir yerlere aday olmak gibi bir derdinin olmadığını öğrendik. Ama, “Görev verilirse de, görevden kaçacak adam değilim” diyerek eklemeyi de yapmayı unutmuyor.
Hatta, yapmış olduğumuz ankette isminin olmasını çok istemiş. “Ankette adı geçenlerin çoğundan fazla oy alırdım” diyerekte, ne kadar iddialı bir isim olduğunun altını çiziyor.
Karkar’ın dediği gibi, “Bu halk seni bir yerlerde görmek istiyorsa, göreceği yere getirir” sözüne sonuna kadar inanan birisi olarak, nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyoruz.

Share
222 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...