logo

Bahçeli; “Tayyip Erdoğan’ın sözlerine katılıyorum” demeli..


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

En azından ben bekliyorum, sizler de bekliyor musunuz bilemem.
Salı günleri, partilerin gurup toplantılarını büyük bir heyecanla takip ediyorum.
Çünkü, ülke gündemi ve polemikler buradan başlıyor.
Taaa…bir hafta sonraya kadar da, devam ediyor…
Gurup toplantılarını izleyenler hep bir adım önde…
En çokta üsluba dikkat ediyorum. Çünkü, üslub orada bulunanları etkilemede galeyana getirmede bire bir..
Kendisinin seçmeni olmadığım halde, en güzel üslubun Kemal Kılıçdaroğlu’nda olduğuna inanıyorum. Gayet nazik, mütevazi ve uyarıcı bir dille telkinlerde bulunarak, iktidarın yanlışlarını bir bir ortaya koyuyor ve CHP iktidarında; halk, huzur ve rahata erişecek diye ciddi açıklamalarda bulunarak, iktidar partisinin baskıcı rejimini bir kenara bırakmasını tavsiye ediyor.
Hatta, Bizim iktidara olacağımız belediyelerde asgari ücret 2200 TL. olacak diyerek, iktidarın asgari ücreti 2020 TL. yapmasına bile vesile oldu.
Taraflı tarafsız herkesin, daha fazla bilgi sahibi olması için Salı günleri, mutlaka izlemesini tavsiye ederim.
******* ********* ******
Salı günleri ilk gurup toplantısını yapan genellikle AKP oluyor.
Genel başkanımız Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını yapmaya geliyor dendiğinde, bir alkış ve slogan furyası kopuyor salonda.
Erdoğan’ın konuya girişleri genellikle gayet sakin oluyor. Daha sonraları ise, alıyor sazı eline, bir lidere yakışmayan üslupla ağzına ne gelirse söylüyor.
Bana kalsa TV’nin köşesine; “+18” ibaresi koydururum.
17 yıldan beri ülkeyi tek başına yönet, her dediğin emir sayılsın, hukuk guguk olsun, Cumhuriyetin bütün temel taşlarını yerinden oynat, sonra da çık, mazlum edebiyatına devam et ve deki, “Tüm bunların sorumlusu CeHaPe”
Her şeyden önce üsluba dikkat etmek gerekir.
Yerel seçimlerde de adayların üslubuna bakacağız.
AKP’nin adayı genel başkanlarının üslubuyla yola çıkarsa, yolda kalacaktır.
Tatlı dilin yılanı deliğinden çıkardığını unutmayalım…
******* ******** *********
Acaba ne diyecek diye beklediğim ve Salı günleri takip ettiğim bir lider de, Devlet Bahçeli…
Bence; Bahçeli, koltuğu boş yere işgal etmiş durumda…
Salı günleri, gurup toplantısı yapacağına çıkıpta, “Ben, Liderimiz Tayyip Erdoğan’ın sözlerine katılıyorum” demesi uygun olacaktır.
Bu izlenimden başka bir şey bırakmıyor izleyici de…
****** ****** *******
İyi Partinin lideri Meral Akşener’in de, gerek ekonomi, gerekse de ülke geneli üzerine yaptığı yerinde ve doğru tespitleri de takip ediyorum. Her söylediği sözün, ayağı yere sağlam basıyor. İftira atmıyor, kindarlık yapmıyor. Gerçekler nelerse onlardan bahsediyor. MHP’nin değil de, İYİ Partinin Umut olduğu şu dönemlerde, Akşener performansıyla dikkat çekiyor.
Ve…kuşkusuz yerel seçimlerde de beklenen başarıyı yakalayacak gibi de gözüküyor….

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...
 • Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.      “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.      Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış so...
 • Bence, Kestel Belediyesine Kayyum Atanmalı!

  08 Ocak 2022 Yazarlar

       Cuma saati öncesi ve sonrasında, Kestel meydanında basın açıklamaları vardı.      Öncesinde; CHP, sonrasında İyi Parti yaptı.      Her iki basın açıklamasına farklı pencereden bakılsa da, hemen hemen konu aynıydı.      Önder Tanır’ın İki ilçe başkanı hakkındaki iftira iddiaları…      Basının karşısına ilk çıkan Hatice Doğan, Önder Tanır ile bugüne kadar bir bardak çay dahi içmediğini, odasına gitmediğini, herhangi bir kişi veya ...
 • İMAMOĞLU ADAY MI OLACAK?

  06 Ocak 2022 Yazarlar

              Ekrem İmamoğlu’na karşı son günlerde artan yıpratma kampanyasının sebebini bilmek zor. Ancak Belediye seçimleri öncesinde muhalefetin adaylarına karşı Belediyelere teröristleri dolduracakları gibi toplumun ciddiye almadığı bazı suçlamalar yapılmıştı. Ankara’da elektrik faturalarını teröristlerin getireceği, İstanbul’da da benzer şekilde teröristlerin istihdam edileceği gibi açıklamalar hafızalarda taze. Bu iddialar ters tepti ve iktidar bloğu seçimleri kaybetti. Ancak bundan ge...