logo

Bahçeli; “Tayyip Erdoğan’ın sözlerine katılıyorum” demeli..


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

En azından ben bekliyorum, sizler de bekliyor musunuz bilemem.
Salı günleri, partilerin gurup toplantılarını büyük bir heyecanla takip ediyorum.
Çünkü, ülke gündemi ve polemikler buradan başlıyor.
Taaa…bir hafta sonraya kadar da, devam ediyor…
Gurup toplantılarını izleyenler hep bir adım önde…
En çokta üsluba dikkat ediyorum. Çünkü, üslub orada bulunanları etkilemede galeyana getirmede bire bir..
Kendisinin seçmeni olmadığım halde, en güzel üslubun Kemal Kılıçdaroğlu’nda olduğuna inanıyorum. Gayet nazik, mütevazi ve uyarıcı bir dille telkinlerde bulunarak, iktidarın yanlışlarını bir bir ortaya koyuyor ve CHP iktidarında; halk, huzur ve rahata erişecek diye ciddi açıklamalarda bulunarak, iktidar partisinin baskıcı rejimini bir kenara bırakmasını tavsiye ediyor.
Hatta, Bizim iktidara olacağımız belediyelerde asgari ücret 2200 TL. olacak diyerek, iktidarın asgari ücreti 2020 TL. yapmasına bile vesile oldu.
Taraflı tarafsız herkesin, daha fazla bilgi sahibi olması için Salı günleri, mutlaka izlemesini tavsiye ederim.
******* ********* ******
Salı günleri ilk gurup toplantısını yapan genellikle AKP oluyor.
Genel başkanımız Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını yapmaya geliyor dendiğinde, bir alkış ve slogan furyası kopuyor salonda.
Erdoğan’ın konuya girişleri genellikle gayet sakin oluyor. Daha sonraları ise, alıyor sazı eline, bir lidere yakışmayan üslupla ağzına ne gelirse söylüyor.
Bana kalsa TV’nin köşesine; “+18” ibaresi koydururum.
17 yıldan beri ülkeyi tek başına yönet, her dediğin emir sayılsın, hukuk guguk olsun, Cumhuriyetin bütün temel taşlarını yerinden oynat, sonra da çık, mazlum edebiyatına devam et ve deki, “Tüm bunların sorumlusu CeHaPe”
Her şeyden önce üsluba dikkat etmek gerekir.
Yerel seçimlerde de adayların üslubuna bakacağız.
AKP’nin adayı genel başkanlarının üslubuyla yola çıkarsa, yolda kalacaktır.
Tatlı dilin yılanı deliğinden çıkardığını unutmayalım…
******* ******** *********
Acaba ne diyecek diye beklediğim ve Salı günleri takip ettiğim bir lider de, Devlet Bahçeli…
Bence; Bahçeli, koltuğu boş yere işgal etmiş durumda…
Salı günleri, gurup toplantısı yapacağına çıkıpta, “Ben, Liderimiz Tayyip Erdoğan’ın sözlerine katılıyorum” demesi uygun olacaktır.
Bu izlenimden başka bir şey bırakmıyor izleyici de…
****** ****** *******
İyi Partinin lideri Meral Akşener’in de, gerek ekonomi, gerekse de ülke geneli üzerine yaptığı yerinde ve doğru tespitleri de takip ediyorum. Her söylediği sözün, ayağı yere sağlam basıyor. İftira atmıyor, kindarlık yapmıyor. Gerçekler nelerse onlardan bahsediyor. MHP’nin değil de, İYİ Partinin Umut olduğu şu dönemlerde, Akşener performansıyla dikkat çekiyor.
Ve…kuşkusuz yerel seçimlerde de beklenen başarıyı yakalayacak gibi de gözüküyor….

Share
195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...