logo

Bahçeli; “Tayyip Erdoğan’ın sözlerine katılıyorum” demeli..


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

En azından ben bekliyorum, sizler de bekliyor musunuz bilemem.
Salı günleri, partilerin gurup toplantılarını büyük bir heyecanla takip ediyorum.
Çünkü, ülke gündemi ve polemikler buradan başlıyor.
Taaa…bir hafta sonraya kadar da, devam ediyor…
Gurup toplantılarını izleyenler hep bir adım önde…
En çokta üsluba dikkat ediyorum. Çünkü, üslub orada bulunanları etkilemede galeyana getirmede bire bir..
Kendisinin seçmeni olmadığım halde, en güzel üslubun Kemal Kılıçdaroğlu’nda olduğuna inanıyorum. Gayet nazik, mütevazi ve uyarıcı bir dille telkinlerde bulunarak, iktidarın yanlışlarını bir bir ortaya koyuyor ve CHP iktidarında; halk, huzur ve rahata erişecek diye ciddi açıklamalarda bulunarak, iktidar partisinin baskıcı rejimini bir kenara bırakmasını tavsiye ediyor.
Hatta, Bizim iktidara olacağımız belediyelerde asgari ücret 2200 TL. olacak diyerek, iktidarın asgari ücreti 2020 TL. yapmasına bile vesile oldu.
Taraflı tarafsız herkesin, daha fazla bilgi sahibi olması için Salı günleri, mutlaka izlemesini tavsiye ederim.
******* ********* ******
Salı günleri ilk gurup toplantısını yapan genellikle AKP oluyor.
Genel başkanımız Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını yapmaya geliyor dendiğinde, bir alkış ve slogan furyası kopuyor salonda.
Erdoğan’ın konuya girişleri genellikle gayet sakin oluyor. Daha sonraları ise, alıyor sazı eline, bir lidere yakışmayan üslupla ağzına ne gelirse söylüyor.
Bana kalsa TV’nin köşesine; “+18” ibaresi koydururum.
17 yıldan beri ülkeyi tek başına yönet, her dediğin emir sayılsın, hukuk guguk olsun, Cumhuriyetin bütün temel taşlarını yerinden oynat, sonra da çık, mazlum edebiyatına devam et ve deki, “Tüm bunların sorumlusu CeHaPe”
Her şeyden önce üsluba dikkat etmek gerekir.
Yerel seçimlerde de adayların üslubuna bakacağız.
AKP’nin adayı genel başkanlarının üslubuyla yola çıkarsa, yolda kalacaktır.
Tatlı dilin yılanı deliğinden çıkardığını unutmayalım…
******* ******** *********
Acaba ne diyecek diye beklediğim ve Salı günleri takip ettiğim bir lider de, Devlet Bahçeli…
Bence; Bahçeli, koltuğu boş yere işgal etmiş durumda…
Salı günleri, gurup toplantısı yapacağına çıkıpta, “Ben, Liderimiz Tayyip Erdoğan’ın sözlerine katılıyorum” demesi uygun olacaktır.
Bu izlenimden başka bir şey bırakmıyor izleyici de…
****** ****** *******
İyi Partinin lideri Meral Akşener’in de, gerek ekonomi, gerekse de ülke geneli üzerine yaptığı yerinde ve doğru tespitleri de takip ediyorum. Her söylediği sözün, ayağı yere sağlam basıyor. İftira atmıyor, kindarlık yapmıyor. Gerçekler nelerse onlardan bahsediyor. MHP’nin değil de, İYİ Partinin Umut olduğu şu dönemlerde, Akşener performansıyla dikkat çekiyor.
Ve…kuşkusuz yerel seçimlerde de beklenen başarıyı yakalayacak gibi de gözüküyor….

Share
259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...