logo

Bahçeli; “Tayyip Erdoğan’ın sözlerine katılıyorum” demeli..


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

En azından ben bekliyorum, sizler de bekliyor musunuz bilemem.
Salı günleri, partilerin gurup toplantılarını büyük bir heyecanla takip ediyorum.
Çünkü, ülke gündemi ve polemikler buradan başlıyor.
Taaa…bir hafta sonraya kadar da, devam ediyor…
Gurup toplantılarını izleyenler hep bir adım önde…
En çokta üsluba dikkat ediyorum. Çünkü, üslub orada bulunanları etkilemede galeyana getirmede bire bir..
Kendisinin seçmeni olmadığım halde, en güzel üslubun Kemal Kılıçdaroğlu’nda olduğuna inanıyorum. Gayet nazik, mütevazi ve uyarıcı bir dille telkinlerde bulunarak, iktidarın yanlışlarını bir bir ortaya koyuyor ve CHP iktidarında; halk, huzur ve rahata erişecek diye ciddi açıklamalarda bulunarak, iktidar partisinin baskıcı rejimini bir kenara bırakmasını tavsiye ediyor.
Hatta, Bizim iktidara olacağımız belediyelerde asgari ücret 2200 TL. olacak diyerek, iktidarın asgari ücreti 2020 TL. yapmasına bile vesile oldu.
Taraflı tarafsız herkesin, daha fazla bilgi sahibi olması için Salı günleri, mutlaka izlemesini tavsiye ederim.
******* ********* ******
Salı günleri ilk gurup toplantısını yapan genellikle AKP oluyor.
Genel başkanımız Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını yapmaya geliyor dendiğinde, bir alkış ve slogan furyası kopuyor salonda.
Erdoğan’ın konuya girişleri genellikle gayet sakin oluyor. Daha sonraları ise, alıyor sazı eline, bir lidere yakışmayan üslupla ağzına ne gelirse söylüyor.
Bana kalsa TV’nin köşesine; “+18” ibaresi koydururum.
17 yıldan beri ülkeyi tek başına yönet, her dediğin emir sayılsın, hukuk guguk olsun, Cumhuriyetin bütün temel taşlarını yerinden oynat, sonra da çık, mazlum edebiyatına devam et ve deki, “Tüm bunların sorumlusu CeHaPe”
Her şeyden önce üsluba dikkat etmek gerekir.
Yerel seçimlerde de adayların üslubuna bakacağız.
AKP’nin adayı genel başkanlarının üslubuyla yola çıkarsa, yolda kalacaktır.
Tatlı dilin yılanı deliğinden çıkardığını unutmayalım…
******* ******** *********
Acaba ne diyecek diye beklediğim ve Salı günleri takip ettiğim bir lider de, Devlet Bahçeli…
Bence; Bahçeli, koltuğu boş yere işgal etmiş durumda…
Salı günleri, gurup toplantısı yapacağına çıkıpta, “Ben, Liderimiz Tayyip Erdoğan’ın sözlerine katılıyorum” demesi uygun olacaktır.
Bu izlenimden başka bir şey bırakmıyor izleyici de…
****** ****** *******
İyi Partinin lideri Meral Akşener’in de, gerek ekonomi, gerekse de ülke geneli üzerine yaptığı yerinde ve doğru tespitleri de takip ediyorum. Her söylediği sözün, ayağı yere sağlam basıyor. İftira atmıyor, kindarlık yapmıyor. Gerçekler nelerse onlardan bahsediyor. MHP’nin değil de, İYİ Partinin Umut olduğu şu dönemlerde, Akşener performansıyla dikkat çekiyor.
Ve…kuşkusuz yerel seçimlerde de beklenen başarıyı yakalayacak gibi de gözüküyor….

Share
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...