logo

BAŞKAN ACAR 90 GÜNLÜK ÇALIŞMAYI MUHTARLARLA DEĞERLENDİRDİ

Başkan Acar1
30 Mart yerel seçimleri sonrasında, 28 Köyü Mahalle statüsü kazanan Kestel de Belediye Başkanı Yener ACAR, 90 günlük çalışmaları mahalle muhtarları ile birlikte değerlendirdi.
Kestel Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı toplantıya; Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Ak Parti İlçe Başkanı, Belediye Başkan Yardımcıları, ilgili Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve ilçeye bağlı 35 mahallenin muhtarları iştirak etti.
30 Mart yerel seçimleri sonrasında başlayan ve bugüne kadar geçen zaman dilimi içerisinde ilçe genelinde ve bağlı mahallelerinde yapılan hizmetleri değerlendiren başkan ACAR, “30 Mart yerel seçimleri sonrasında hepimizi yakından ilgilendiren yeni süreç başladı. Bugüne kadar 7 merkez mahallesi olan ilçemizde, 28 Köyümüz mahalle statüsü kazandı. Bu konuya paralel olarak il özel idaresinin ve benzeri kurumlarında ortadan kalkmış olması tüm sorumlulukları belediyelerin üstüne yüklemekte. Buda bizlerin sorumluluklarını ciddi bir şekilde arttırdı. 90 Günlük zaman dilimi içerisinde Kestel Belediyesi olarak hizmet götürmediğimiz mahallemiz yok. Merkez mahallelerimizden yeni mahalle statüsü kazanan yerleşim merkezlerimize kadar her noktaya hizmet götürdük. Götürmeye de devam edeceğiz. Kestel merkezde ne varsa mahallelerimizin tamamında aynı hizmetlerin sunulması için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Mahallelerimizde ilk etap da arazi yollarının bakım ve onarımları, Muhtarlık binaları sağlık kabinleri, spor sahaları, oyun grupları ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Diğer talep konusunda ise çalışmalar devam edilmekte. Muhtarlarımızın talepleri eğer belediyemiz görev sahsı dışında büyükşehir belediyemiz veya Hükümetimiz ile ilgili ise de bu konuda ilgili kurum ve kuruluşlar ile gerekli çalışmaları yaparak projelerin hayata geçirilmesi konusunda takipçi konumundayız” dedi.

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?