logo

30 Kasım 2022

Ben kabul etmiyorum!


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım;  Kadın terörist Kobani’den yola  çıkıyor, Suriye de bir miktar turist gibi gezi yaptıktan sonra, İdlip’ten Türkiye’ye giriş yapıyor, gelip İstanbul’a  yerleşiyor, aylarca İstanbul’da ikamet ediyor, şehrin göbeğinde bomba patlatıyor, 6 suçsuz günahsız insanımızın canına kast ediyor.  Zanlının ifadesine göre,  bu eylemi  PYD organize etmiş. Görüldüğü kadarıyla işin içinde çok farklı oyunlar var, dolayısıyla olayla ilgili söylenecek çok söz var. Ama, Türkiye’deki mevcut yasalara göre, özgürce fikir beyan etmenin nesnel olarak koşulları yok, onun için fikirlerimin çoğunu saklı tutuyorum, yanlız bazı önemli noktalara temas edeceğim.

     Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kuzey Suriye’ye askeri müdahale etmesi, daha önce yaptığı yanlışları, tekrar yanlış yaparak düzeltme çabasıdır.

     Suriye de iç savaş başladığı zaman biz yanlış yapmasaydık, başımız bu kadar belaya girmezdi.

     Her ne hikmetse aynı yanlışı yapmakta ısrar ediyoruz .

     Mesela, Türkiye Cumhuriyeti Devletini SDG’yi kendi bekası için tehdit gördüğü için Kuzey Suriye’ye askeri harekat düzenliyor, harekat düzenlediği yer bizim toprağımız değil, başka bir bir devletin toprağı. Tamam bir şey demiyorum, ama iş niye bu noktaya geldi ona bakmak gerekmez mi..? Örneğin, Suriye Arap Cumhuriyeti Devleti kendi bekası için tehdit olarak gördüğü, kendisine savaş açmış teröristlerle savaşırken, bizim devletimiz ne yaptı, teröristleri koruma konumuna düştü. Maalesef hala aynı hatada ısrar ediyoruz, mesela biz Kuzey Suriye’ye askeri harekat yapıyoruz, Suriye devletinin kendi topraklarında teröristlere karşı harekat yapmasına izin vermiyoruz, böyle bir şeyin akla mantığa uyar tarafı var mı.?

     Yani demem o ki, Suriye de başımızı ağrıtan şeylerden kurtulmanın  yolu, Suriye devletinin işini kolaylaştıracak bir davranıştan geçer. Dolayısıyla Türkiye’yi yönetenlerin acilen bunu yapmaları gerekiyor.

     Sevgili okurlarım; Seçim tarihi yaklaştıkça, siyasette önde gidenlerin dillerinin zembereği iyice bozulmaya başladı. Bence 18 yaşından küçük olanların siyasetçilerin konuşmalarını dinlememesinde yarar var. Zira, bu gidişle çoluk çocuğumuzun ahlakı bozulacak. İnanın ben artık siyasilerin konuşmalarını dinlemiyorum. Yahu kardeşim ahlaklı davranmak güzel söz söylemek çok mu zor, siz ana baba terbiyesi görmediniz mi, seçimi kazanmak için her türlü rezillik yapılır mı..?

     Kusura bakmayın, belki yaptığınız seviyesizlik bazılarının hoşuna gidebilir. Ama, ben kabul etmiyorum, milletin çoğunluğu da benimle aynı fikirde olduğundan eminin.

     Eğer bu işi usulüne uygun yapacaksanız yapın, yapmayacaksınız çekilin kenara.

Share
289 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...