logo

BTM YENİ DÖNEME HAZIR

20495_IMG_20151003_WA0013_201510061212
Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencileri bilimin uygulanabilir ve eğlenceli haliyle buluşturmaya devam ediyor.
Hafta sonu etkinlikleri bu yıl BTM’de “Tematik Atölyeler, Geleceğin Meslekleri ve Minik Mucitler” atölyeleri şeklinde planlandı. 8-12 yaş arası çocukların bilime farkındalık kazanması sloganıyla yola çıkılan BTM’de, çocukların yeteneklerini keşfedip, her bilim dalıyla tanışmaları ve buna bağlı meslek seçimlerine doğru yön vermeleri planlanıyor.
Tematik Atölyelere 3 Ekim’de IBM Kids Code Yazılım Atölyesi ile başlayan BTM, IBM ile kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında 50 katılımcı ile ücretsiz yazılım atölyesi gerçekleştirdi. Kodlama ve yazılım teknolojisi ile geleceğin bilişimcileri, web-sitesi tasarlama ve mobil uygulamaların alt yapısını öğrenerek, kodlamaya giriş yaptılar. Özellikle bilişim teknolojisine ilgi duyan çocukların seçildiği atölye çalışması sonrasında veliler ve çocuklar BTM&IBM işbirliğine teşekkür ederek, bu tarz etkinliklerin Bursalı bilim sever çocuklar için devam etmesini istediklerini söylediler.
Tematik Atölyeler BTM’de Astronomi Atölyesi ile devam edecek.

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?