logo

CHP CEVAT ASA İLE KAZANIR

CHP’li bir çok siyasetçinin seçmen nezdinde değer bulmayışının nedeni, ya göründükleri gibi olmayışları, ya da oldukları gibi görünmeyişleridir.

Aslında seçmen, CHP’lilerin ya da sosyal demokratların alkol kullanıp kullanmadıklarıyla, camiye gidip gitmedikleriyle veya namaz kılıp kılmadıklarıyla birincil derecede ilgilenmez.

Seçmen bir konuya tüm bu saydıklarımdan daha fazla dikkat eder. O da, oy vereceği siyasetçinin söylediğiyle yaptığının birbirini tutup tutmadığıdır.

Hele ki, kozmopolit bir yer olan  Kestel seçmeni bu konuda oldukça hassastır; gözü kaşı oynayan, sağa sola kıvıran, daldan dala atlayan, rüzgara göre yön değiştiren siyasetçiyle işi olmaz.

Şimdi yaklaşan yerel seçimler öncesinde eğer CHP eski günlerine dönmek, Kaleye ve belediyeye bayrağını dikmek istiyorsa, her bir üye başını iki elinin arasına alıp düşünecek, diyecek ki; “Bizim adayımız en doğru adaydır. Desteği sonuna kadar verip, sonuna kadar da aday gibi çalışmalıyız”

O benim ağam, bu benim paşam deyip, ilçesinde bile yaşamayan, yaşayıp da etliye sütlüye karışmayan, karışıp da rakipleri yerine kendi partilileriyle dalaşan, siyaseti halk için değil, kendi menfaati için yapmış, rantçılığı huy edinmiş, halk adına, toplum yararına tek bir projesi bulunmayan kişilere başkanlık şansı verirse, yine avucunu yalayan CHP’liler olur.

Biliyorsunuz ki bir seçim; halkın içinden gelen, haktan ve emekten yana olan, 35 yıllık esnaf olarak görev yapmış, yönetimlerde yer almış, siyaseti bilen, siyasi partisine sıkı sıkıya bağlı, partisi ve partilileri için yıllarını vermiş, verilen her görevi yerine getirmiş, başka partilerde gezmemiş, memleketine aşık, hemşehrilerine sevgi, saygı duyan, kursağından haram lokma geçmemiş, her bir vatandaşın güven duyacağı, dürüst, namuslu, şerefli bir adayla kazanılır.

Öyleyse elinizi vicdanınıza koyup, hafızanızı açık tutup, aklınız ve kalbimizle aday adaylarını tahlil edin, ince eleyip sık dokuyun, görevinizin vatan millet ve yaşanabilir Kestel meselesi olduğunu unutmayın.

Değerli CHP’liler, her ne kadar Kestel için solun kalesi dense de, yakın tarih bunun aksini göstermektedir. Zira bu şehirde, CHP 47 yıldan beri iktidara gelemiyor. 47 yıldan beri Anavatan Partisi ve AK Parti gibi sağ partilerin gösterdiği adaylar seçim kazanmış ve başkanlık yapmıştır.

Bu gerçekten hareketle onun sapı, bunun köküyle iş yapar, doğru dürüst bir aday çıkartamazsanız, uzunca bir dönem daha AKP’nin şehri yerle bir etmesini izler, cehennemi bu dünyada, hava kirliliğini Kestel’de yaşamaya, zehirlenmeye devam edersiniz.

Aklın yolu birdir.

Son tahlilde Cevat Asa, en doğru adaydır.

Gelmişiyle, geçmişiyle, bilgisiyle, tecrübesiyle, siyasi performansıyla belediye başkan adaylığına ve ardından belediye başkanlığına en uygun adaydır.

Halkın içinden halktan biridir.

Kestel’lidir, Kestel doğumludur.

Kuşkusuz, ilçeyi en iyi tanıyan ve bilendir.

Cumhuriyet’çidir, Laik’tir, Atatürk’çüdür.

Halkçıdır, Devrimcidir…

CHP’nin neferidir.

Cevat Asa ile hem CHP, hem Kestel kazanır.

Share
752 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?