logo

CUMHURBAŞKANI NASIL BİRİ OLMALI..?

osman fahri
Sevgili Dostlar,
10 Ağustosta sandık başına gideceğiz. Nasıl bir Cumhurbaşkanı seçmeliyiz.
Aslında, anayasa bunu belirtmiş, 104.madde Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin birliğini temsil eder diyor. Cumhurbaşkanı yeminin de devletin egemenliğine, bağımsızlığına, anayasaya, Atatürk ilke ve devrimlerine, hukuk devletine ve hukukun üstünlüğüne bağlı kalacağına diye yemin eder.
Tüm bu nitelikleri şahsında taşıyacak kişinin Cumhurbaşkanı olması gerekir.
Türk ve Türk Milleti sözüne alerjisi olan bir kişinin bu ülkede Cumhurbaşkanı olması kadar garip bir şey olamaz.
Türkiye aklı başında, dengeli, birleştirici ve hukuka saygılı bir Cumhurbaşkanı seçmek zorunda.
ESERİNLE İFTİHAR ET
Ülkemiz sınırları içinde Diyarbakır 2.Hava Kuvvetleri Komutanlığı bahçesinde tel örgülerden atlayan bir terörist, direğe bağlı olan Türk Bayrağını indirdi ve hakaret yağdırdılar, garip olan bir tek bayrak direği direnebildi.
Bir direk kadar olamıyorsan sus ve konuşma, bir bayrağı koruyamayanlar ülkeyi nasıl korur. Hepimiz bayrak namustur diye biliriz, bu bütün dünya ülkelerinde böyledir. Ülkemizi öyle bir hale getirdiniz ki güneydoğu artık bizim değil gibi.
TÜBİTAK VE KARGALAR
Tübitak nihayet bir açıklama yaptı. Tayyip’in oğlu ile yaptığı sıfırlama görüşmesinin montaj olduğunu açıkladı. Bu raporun altına imza koyanların hiçbirinin bu konuda uzman olmadığı biliniyor, bu raporu kime hazırlattılar o da bir muamma. Tübitak’ın tüm kadrosunu değiştirdikten sonra açıklanan bu raporu kargalara havale ediyoruz.
ŞEREF NEDİR?
Kendisine oy veren %43’ün ne düşündüğü beni hiç ilgilendirmiyor, bugüne kadar söylediği yalanlarla onları aptal yerine koyduğu kesin, diğer %57 bunlara gülüyor hatta söylediklerine dünya gülüyor. Son olarak CNN muhabiri hakkında ajan demişti. ABD Dışişlerinin bununla ilgili yaptığı açıklama yenilir yutulur cinsten değil ama Tayyip’ten tık yok.
Yine esti gürledi. Terör örgütü ile masaya oturan şerefsizdir dedi, biraz geriye dönelim.
Yıl 2010 – – – Biz Pkk ile görüşmedik, görüştüğümüzü söyleyen şerefsizdir.
Yıl 2011 – – – Terör örgütü Pkk ile biz görüşmedik, Devlet görüştü.
Yıl 2012 – – – Pkk ile görüşen arkadaşı ben gönderdim, sıkıntısı olan bana söylesin.
Gerçek bir komedi bunu da kargalara havale edelim.
Son olarak; açılım bozulursa B ve C planlarımız var dedi Tayyip, BDP lideri Demirtaş öyle bir cevap verdi ki hazmetmek için ciddi bir mideye ihtiyaç var.
B planı – Apo’ya yalvarmak.
C planı – Apo’ya yalvarmak.

Share
176 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?