logo

Derneklere satış yasak, Bursa esnafına serbest..!

5 – 9 Eylül günü yapılacak olan,18.Kestel Kültür Sanat Alışveriş Festivali,Toplu Sünnet Şöleni sıkıntılarla başladı. Festivale katılacak derneklere, kendi yörelerini tanıtacak gıda, giyim ve hediyelik eşyaları stantlarda satmalarına izin verileceği söylenmiş, fakat daha sonra böyle bir şeyin yapılmasının söz konusu bile olamayacağı ifade edilince, bazı dernekler konu hakkındaki sıkıntılarını bizimle paylaşmak zorunda kaldılar.
AKP’li olarak bilinen İsmail Tiftik, isimli şahsın organizatörlüğünü yaptığı, Kestel Festivalinde, ilçemizdeki derneklerin değil de, İsmail Tiftik’in işaret ettiği kişilerin satış yapması büyük tepki topladı.
Bursa’dan bazı esnaflara satış yaptırılmasına da tepki gösteren Kestel’li esnaflar, en azından bu konu hakkında bizlerin görüşü alınabilirdi. Kestel Esnaf ve Sanatkarlar Derneği böyle bir işe nasıl izin veriyor diyerek, Nusret Gülsevdi’ye de tepki gösterdiler.
El attığı her işi, yüzüne gözüne bulaştırmayı başarabilen Belediye başkanı Yener Acar, Festival etkinliğinde de sınıfta kalmayı başardı.

Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?