logo

03 Ekim 2020

EKLEM AĞRILARI VE HOMEOPATİ


Ali Özgür
aliozgur@kestelyore.com

İskelet sistemi hastalıkları orta ve ileri yaşta çok yaygındır. Çağımızın çok hızlı yaşamı ile de bu hastalıklarda artış çok fazladır.

Bu hastalıklarla ilgili bilinen klasik tedavi yöntemleri vardır. Ancak zaman öyle çok değişti ki, bilinen tedavilerin birçoğu faydadan çok zara verdikleri için bırakılmıştır. Yeni arayışlar ve yeni yöntemlerle eklem hastalıkların tedavisi uygulanmaya başlamınmıştır.

Bunlardan bir tanesi tamamlayıcı tıp HOMEOPATİDİR. Alopatik ilaçlara göre hiçbir yan etkileri yoktur. Her censiyetten, yaşta, hamilelerde ve hastalıklarda zararsız bir şekilde kullanılmaktadır.

Örneğin ileri yaş bir hastanın birkaç değişik kronik hastalığı var. Bu kişide çok rahatlıkla kullanılabilirler.

Bu gün konumuz eklem hastalıklarını HOMEOPATİ remedilerin(ilaçların) kullanımıdır.

Karakteristik modalite de eklem ağrıları.

Hareketle azalan eklem ağrıları:

 • Hareketin başlangıcında ağrı devam eder, ancak harekete devam edildiğinde yavaş yavaş ağrı azalır.
 • Ağrı istirahatte, soğuk ve nem ile şiddetlenir.
 • Sıcak ve kuru havalarda ağrı azalır.

Bu hastalar hiçbir yan etkisi olmayan Rhus toxicodendron homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alabiriler.

İstirahatte azalan eklem ağrıları:

 • Ağrı istirahatte tamamen azalır.
 • Eklemler şiş ve kızarık.
 • Ağrı keskin ve acı verici şekilde.
 • Harekt edildiğinde ağrı yoğunlaşır.

Bu hastalar hiçbir yan etkisi olmayan Bryonia alba homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alabilirler.

Soğuk uygulama ile azalan eklem ağrıları:

 • Eklemde veya eklemlerde hızlı gelişen yanma ve batma ağrılarına eşlik eden kızarıklık ve şişlik.
 • Dokunma ve basınçla ağrı yoğunlaşır ve soğuk uygulama ile azalır.

Bu hastalarda hiçbir yan etkisi olmayan Apis mellifica homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alalabilirler.

Tüm hastalar ayrıca Arnica montana ve Arnigel merhemi de kullanabilirler

Dr. Ali Özgür diyor ki: “İş bırakılmadığı sürece bitmez”

Share
67 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BAKIŞ AÇISI VE FARKLILIK

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Bilgi türleri, farklı olur ve dünyaya bakış açıları farklıdır. Bir-çok, bütün-parça kuralı, bire bir iletişimde etkili olur. Bütüne ait olma, bütünün parçası olma, duygusu hissedilir.      Allah bir, kul çok, Allah bütün, kul parça olur. Bütünün parçaları eşit olur. Ümmet kavramı hem toplum hem birey için kullanılır. Cümle içinde anlam kazanır. Peygamber bir, ümmet çok olur, peygamber bütün, ümmet parça olur. Ümmet bir, ümmet çok olur. Ümmet bütün, ümmet parça olur. Millet bir, vatandaş çok olur,...
 • Ferhat Erol’a başarılar…..CHP’de Sözcü Değişikliği…

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’de Ak Parti denilince akla ilk gelen isimlerden birisi, kuşkusuz Ferhat Erol’dur.      Partinin kuruluşundan bu yana, inandığı çizgisinden hiç taviz vermeyerek, sağa-sola sapmadan ilerleyenlerden birisidir.      O yüzden, partinin içindeki bazı muhaliflerin Ferhat Erol’a karşı bir çekememezliği de söz konusudur.      Parti de, Gençlik kolları başkanlığı, İlçe teşkilat başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Ferhat Erol’un Kestel’de AKP’...
 • Kırmızı konutlara dokunma yanarsın..!

  17 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’e Belediye başkanı seçileli 2 yıl olan Önder Tanır, geçen bu süre içerisinde hiçbir şey yapmayarak, Kestel’in tarihine de geçmiştir bence..      Hayali projelerle halkı kandırıp zaman kazanmaya çalışan Tanır, geçtiğimiz hafta Kırmızı konutlarda oturan vatandaşlardan da kırmızı kart gördü.      “Kule aşığı” olarak gözümüzde yer edinen Önder Tanır, gitmiş olduğu yerlerde alışılmadık tepkilerle karşılaşıyor.      Konutlar kapalı Pazar ve otoparkta...
 • YAKIŞMIYOR

  16 Şubat 2021 Yazarlar

       Bir üniversite rektörü nasıl seçilir aşağıda mükemmel bir örneğini anlatacağım.      Demokratik ülkelerde Rektör, hakim gibi kişiler atanmaz, liyakata göre seçilir, yani seçimle gelir, daha doğrusu bu önemli görevleri yapacak kişilerin belirlenmesi, işi bir kişinin iki dudağının arasından çıkmamalı, böyle uygulamalar tekrar söylüyorum; Demokratik ve laik ülkelerde olmaz.      Ülkemizin ve dünyanın en güzide üniversitelerinden biri Boğaziçi, sınavlarda ilk 300-500’e giren öğ...