logo

03 Ekim 2020

EKLEM AĞRILARI VE HOMEOPATİ


Ali Özgür
aliozgur@kestelyore.com

İskelet sistemi hastalıkları orta ve ileri yaşta çok yaygındır. Çağımızın çok hızlı yaşamı ile de bu hastalıklarda artış çok fazladır.

Bu hastalıklarla ilgili bilinen klasik tedavi yöntemleri vardır. Ancak zaman öyle çok değişti ki, bilinen tedavilerin birçoğu faydadan çok zara verdikleri için bırakılmıştır. Yeni arayışlar ve yeni yöntemlerle eklem hastalıkların tedavisi uygulanmaya başlamınmıştır.

Bunlardan bir tanesi tamamlayıcı tıp HOMEOPATİDİR. Alopatik ilaçlara göre hiçbir yan etkileri yoktur. Her censiyetten, yaşta, hamilelerde ve hastalıklarda zararsız bir şekilde kullanılmaktadır.

Örneğin ileri yaş bir hastanın birkaç değişik kronik hastalığı var. Bu kişide çok rahatlıkla kullanılabilirler.

Bu gün konumuz eklem hastalıklarını HOMEOPATİ remedilerin(ilaçların) kullanımıdır.

Karakteristik modalite de eklem ağrıları.

Hareketle azalan eklem ağrıları:

 • Hareketin başlangıcında ağrı devam eder, ancak harekete devam edildiğinde yavaş yavaş ağrı azalır.
 • Ağrı istirahatte, soğuk ve nem ile şiddetlenir.
 • Sıcak ve kuru havalarda ağrı azalır.

Bu hastalar hiçbir yan etkisi olmayan Rhus toxicodendron homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alabiriler.

İstirahatte azalan eklem ağrıları:

 • Ağrı istirahatte tamamen azalır.
 • Eklemler şiş ve kızarık.
 • Ağrı keskin ve acı verici şekilde.
 • Harekt edildiğinde ağrı yoğunlaşır.

Bu hastalar hiçbir yan etkisi olmayan Bryonia alba homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alabilirler.

Soğuk uygulama ile azalan eklem ağrıları:

 • Eklemde veya eklemlerde hızlı gelişen yanma ve batma ağrılarına eşlik eden kızarıklık ve şişlik.
 • Dokunma ve basınçla ağrı yoğunlaşır ve soğuk uygulama ile azalır.

Bu hastalarda hiçbir yan etkisi olmayan Apis mellifica homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alalabilirler.

Tüm hastalar ayrıca Arnica montana ve Arnigel merhemi de kullanabilirler

Dr. Ali Özgür diyor ki: “İş bırakılmadığı sürece bitmez”

Share
124 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...