logo

03 Ekim 2020

EKLEM AĞRILARI VE HOMEOPATİ


Ali Özgür
aliozgur@kestelyore.com

İskelet sistemi hastalıkları orta ve ileri yaşta çok yaygındır. Çağımızın çok hızlı yaşamı ile de bu hastalıklarda artış çok fazladır.

Bu hastalıklarla ilgili bilinen klasik tedavi yöntemleri vardır. Ancak zaman öyle çok değişti ki, bilinen tedavilerin birçoğu faydadan çok zara verdikleri için bırakılmıştır. Yeni arayışlar ve yeni yöntemlerle eklem hastalıkların tedavisi uygulanmaya başlamınmıştır.

Bunlardan bir tanesi tamamlayıcı tıp HOMEOPATİDİR. Alopatik ilaçlara göre hiçbir yan etkileri yoktur. Her censiyetten, yaşta, hamilelerde ve hastalıklarda zararsız bir şekilde kullanılmaktadır.

Örneğin ileri yaş bir hastanın birkaç değişik kronik hastalığı var. Bu kişide çok rahatlıkla kullanılabilirler.

Bu gün konumuz eklem hastalıklarını HOMEOPATİ remedilerin(ilaçların) kullanımıdır.

Karakteristik modalite de eklem ağrıları.

Hareketle azalan eklem ağrıları:

 • Hareketin başlangıcında ağrı devam eder, ancak harekete devam edildiğinde yavaş yavaş ağrı azalır.
 • Ağrı istirahatte, soğuk ve nem ile şiddetlenir.
 • Sıcak ve kuru havalarda ağrı azalır.

Bu hastalar hiçbir yan etkisi olmayan Rhus toxicodendron homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alabiriler.

İstirahatte azalan eklem ağrıları:

 • Ağrı istirahatte tamamen azalır.
 • Eklemler şiş ve kızarık.
 • Ağrı keskin ve acı verici şekilde.
 • Harekt edildiğinde ağrı yoğunlaşır.

Bu hastalar hiçbir yan etkisi olmayan Bryonia alba homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alabilirler.

Soğuk uygulama ile azalan eklem ağrıları:

 • Eklemde veya eklemlerde hızlı gelişen yanma ve batma ağrılarına eşlik eden kızarıklık ve şişlik.
 • Dokunma ve basınçla ağrı yoğunlaşır ve soğuk uygulama ile azalır.

Bu hastalarda hiçbir yan etkisi olmayan Apis mellifica homeopati ilacı günde 3-4 defa 5 granül dil altında eritilerek alalabilirler.

Tüm hastalar ayrıca Arnica montana ve Arnigel merhemi de kullanabilirler

Dr. Ali Özgür diyor ki: “İş bırakılmadığı sürece bitmez”

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...