logo

Erbakan, Vakfı Kuruldu

Yakup Acar
İlçemizde kurulduğu günden beri ilgi odağı ve siyasilerimizin sık sık ziyaret ettiği bir yer olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Vakfının ilçe başkanı Yakup ACAR, vakfın gördüğü ilgiden hayli memnun olduklarını ifade etti. Vakfın kuruluş ve amaçlarını dile getiren ACAR, yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi.
“17 Kasım Pazar tarihi itibariyle, Genel Başkanı Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan, başkanlığında Prof Dr.Necmettin Erbakan Vakfı adı altında, Genel Merkezi Ankara Balgat’ta açılmıştır. En kısa zamanda örgütlenmesini tamamlamış, İl ve ilçeler başta olmak üzere Avrupa ve Dünya’nın bir çok devletinde kurulup, faaliyete geçmiştir:
Vakfın Kuruluş amacı:
– Normal vakıfların hizmet prensipleri dışında bütün dünyada siyasi ve ilmi çalışmalarda bulunmak için kurulmuştur.
– Başta ülkemiz olmak üzere bütün dünyada Milli Görüş ve adil düzen Enstitüleri oluşturarak, bütün insanlığın Huzur, Barış ve Refah için çalışmalar yapmak.
– Ülkemizin belli illerinde Erbakan Müzesi kurularak, N. Erbakan’ın Siyasi fikrini, misyonunu, gelecek nesillere daha iyi tanıtabilmek için gerekli hazırlıklar yapılmaktadır.
– Her yılın belli zamanlarında genel ve yerel bazda ilmi, kültürel, siyasi ve ekonomi alanlarında başarılı kişi ve kurumlara Erbakan Ödülleri verilmeside vakfımızın kuruluş amaçlarından birisidir.
– Yine ülkemiz başta olmak üsere dünyanın her yerinde ifsadi değil, ıslah’ı Esas alan ilmi ve insani çalışmalar yapmak.
– Ülkemizin her yerinde olduğu gibi güzel olan Kestel’imizde Vakfımız faaliyetine başlamıştır.
Toplumun her kesimine ve her siyasi fikre kapımız sonuna kadar açık olacaktır.
Yeniden Büyük Türkiye ve yeni bir Dünya’yı kurmak ümidiyle Allah’a emanet olunuz.”

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?