logo

HAZİRAN HAREKETİ: “Saldırıyı Kınıyoruz”

14472_630x350
Dün Ankara’da yaşanan bombalı saldırı ile ilgili açıklama yapan Birleşik HAZİRAN Hareketi, ” Dün Kızılay’da yapılan ve onlarca insanımızın yaşamını yitirdiği saldırının hiçbir açıklaması, hiçbir gerekçesi olamaz.” açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamanın tamamı;
Türkiye adım adım bir iç savaşa doğru sürükleniyor, Türkiye toplumunun bir arada yaşama iradesi gün be gün zayıflatılıyor. İnsanlarımız Sur’da, Cizre’de, Kızılay’da yaşamını yitiriyor, ölümler ülke toprağına nefret tohumları ekiyor, halkları birbirine düşmanlaştırıyor.

Dün Kızılay’da yapılan ve onlarca insanımızın yaşamını yitirdiği saldırının hiçbir açıklaması, hiçbir gerekçesi olamaz. Masum insanları hedef alan saldırılar, savaş hukukuna da toplumsal vicdana da sığmaz, halk düşmanlığıyla bir yere varılamaz.

Bu saldırıların esas sorumlusu ise kendi siyasi ikbali adına ülkeyi bir kan gölüne çevirmeyi göze alan Erdoğan ve AKP rejimidir. Erdoğan ve AKP, halkları birbirine düşmanlaştırmakta, kandan beslenmekte, toplumu “ya başkanlık ya kaos” diyerek şantaj ve tehditle teslim almaya çalışmaktadır.

Nereden gelirse gelsin sivillere yönelik her türlü saldırıyı lanetliyor, halk düşmanlığı anlamına gelecek her türlü tutum ve eylemi baştan reddediyoruz. Erdoğan ve AKP rejiminin tehdit ve şantajlarına boyun eğmeyeceğimizi, yaptıkları savaş planlarının karşısında duracağımızı ve başkanlık adı altında Türkiye’nin anayasal bir diktatörlüğe götürülmesine izin vermeyeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz!

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?