logo

İyi Parti Kestel İlçe Başkanı Elüstü,“Çiftçi sizin uşağınız değildir!”

İyi Parti Kestel ilçe başkanı Emin Elüstü ve yönetim kurulu, geçtiğimiz akşam Çataltepe köyünde, incir üreticilerinin sesi oldular. Mazotun 27 lira olduğu bu dönemde, incir fiyatlarının daha da aşağıya çekilerek alınmak istenmesine, tepki gösteren İyi Partililer, Çataltepe köyünde bir basın açıklaması düzenledi.

     İlçe Başkanı Emin Elüstü, yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi: “Bugün buraya emekleri kurban edilmek istenen çiftçilerimizin sesi olmaya geldik.  Dünyaya yetecek kadar incir üreten, çiftçisini de bir o kadar mağdur eden böyle bir sistem dünyada görülmemiştir.

Rezilliğe bakar mısınız; bu kadar zahmetle,  zorlukla üretim yapmaya çalışan çiftçimiz, hasat ettiği incirleri sözde çiftçimizi kalkındıracak olan Tarım A.Ş.’ye götürdüklerinde, “randevu almadan getirmeyin” denilmiş.

     Be vicdansızlar, be Allahtan korkmazlar, sizin bu tavrınız nedir ? Çiftçi sizin uşağınız değildir. Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi, “Köylü milletin efendisidir.” Çiftçi geldiği zaman masada değil kapıda karşılayacaksınız. Çiftçi üretmese herkes aç kalır. Mazot 27 lira oldu, gübre ateş pahası, maliyetler aldı başını gitti. Bu çiftçi ne yapacak ?

     Değerli çiftçilerimiz, bu sistem size üretmeyin demiyor. Üretmemeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. Sonra en ufak sıkıntılarda sorunlar çıkıyor. Bu sorunların sebebi tedbir almayan yöneticilerdir. Çiftçi perişan haldeyken geziler, konserler yapan belediye başkanını siz değerleri vatandaşlarımızın taktirine bırakıyorum.

     Ey Önder Tanır, her yerde boy boy fotoğraflarını yayınlayıp sürekli konserler, ülke gezileri düzenliyorsun. Başını kaldır da gel bak çiftçimize. Çiftçimiz ne halde?

     Buradan sana soruyorum;

     Çiftçimiz bu hale gelmemesi için hiç mi tedbir almadınız? Aynı sorun şeftalide de oldu. Bu sorunlar sürpriz mi oldu sanıyorsunuz? Niye tedbir almıyorsunuz.?

     Varsın ki bir tane konser eksik olsun, gösterişe harcanan ve oraya giden maliyetleri çiftçimize destek sağlansın.

     Sizin göreviniz gösteriş değil! Sizin göreviniz hizmettir. Vatandaşımız çiftçimiz zarar görmemesi için tedbir almaktır.

     Tarım A.Ş. yöneticileri sizlere de sesleniyorum; sizin göreviniz tedbir almak destek olmaktır. Kendinize gelin bu fiyatlar ne, bu sistem ne?

     Çifçilerimizi kötü niyetli tüccarların oyunlarına bırakmayacağız

     Değerli çiftçilerimiz sizlerin her zaman yanınızda olup, sorunların karşısında duvar gibi dikileceğiz. Bunların takipçisi olacağız. Karanlık günler çok yakında bitecek güneşli günlere az kaldı.”

Share
155 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?