logo

08 Şubat 2019

Kaybeden adaylar olsun


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Adaylar açıklandıktan sonra, herkeste bir sessizlik, bir kabuğuna çekilme ve işinin başına dönme, dediğimiz durgunluğu görüyoruz.
Hiç kimsenin davayı büyütmek, diğer tarafı denemek gibi bir derdi yok.
Hepsi garantiden yana…
Ne zaman ki, AKP adayını açıkladı, tüm umutlar söndü. Bu bahsettiğim insanlarda…
Mücadele, kazanma azmi ve kitleyi sürükleme gibi bir derdin içerisine girmektense, olup bitecekleri izlemeye yeğliyorlar.
İzlesinler bakalım, bu onlar içinde son film olacaktır.
Gelelim AKP adayına…
“Önder Tanır” ismine neden bu kadar tepkinin olduğunu hiç kimse bilmiyor.
Kimle konuşsam, yanımıza kim gelse, tek dedikleri, “Bu insanı neden kimse sevmiyor” sorusu oluyor.
Hatta, ilkokulda, Ortaokulda, Lisede beraber okudukları insanlar bile, Önder’i çok soğuk ve seçim zamanı tercih etmeyeceklerini beyan ediyorlar.
“Önder Tanır’a karşı oluşan bu tepki neden” diye irdelediğimizde karşımıza; Etrafında; çıkarcı insanların yoğunlukta olması, iş yaptığı insanlarla arasının sonuçta hep kötü olması, Kestel’de oturmadığı halde ilçenin imar düzenini allak bullak edici kararlar vermesi, birilerinin iş takipçiliğini yapması, kendisinin çizdiği Kestel kent meydanı projesinin bu kadar berbat olması ve ufkunun eşitlik, özgürlüklere kapalı olması çıkıyor.
Beş yıldan beri ilçemizde oturmayan Tanır, muhtemelen bundan sonra burada ikamet edecektir.
İster kabul edelim, ister etmeyelim. Muhalefetinde yapmış olduğu “bencilik” tutumundan ve değişime kapalı olmasından dolayı, 31 Mart’ın en güçlü ismi de kuşkusuz Önder Tanır’dır.
Muhtemelen, çıtanın en düşük tutulacağı bir meclis yapılacaktır.
Benim, vatandaşlardan tek isteğim; Adaylar hoşunuza gitmeyebilir. Ama, en azından meclis üyelerini iyi irdeleyin. Futbol takımı tutar gibi, körü körüne gidip oyunuzu kullanmayın. Bilinçli olun kendinizi boş ve hoş sözlerle kandırmalarına izin vermeyin.
Kestel için kimin daha faydalı olacağını düşünüyorsanız, tercihiniz o olsun.
Kaybeden adaylar olsun, Kestel olmasın.

Share
220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...