logo

08 Şubat 2019

Kaybeden adaylar olsun


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Adaylar açıklandıktan sonra, herkeste bir sessizlik, bir kabuğuna çekilme ve işinin başına dönme, dediğimiz durgunluğu görüyoruz.
Hiç kimsenin davayı büyütmek, diğer tarafı denemek gibi bir derdi yok.
Hepsi garantiden yana…
Ne zaman ki, AKP adayını açıkladı, tüm umutlar söndü. Bu bahsettiğim insanlarda…
Mücadele, kazanma azmi ve kitleyi sürükleme gibi bir derdin içerisine girmektense, olup bitecekleri izlemeye yeğliyorlar.
İzlesinler bakalım, bu onlar içinde son film olacaktır.
Gelelim AKP adayına…
“Önder Tanır” ismine neden bu kadar tepkinin olduğunu hiç kimse bilmiyor.
Kimle konuşsam, yanımıza kim gelse, tek dedikleri, “Bu insanı neden kimse sevmiyor” sorusu oluyor.
Hatta, ilkokulda, Ortaokulda, Lisede beraber okudukları insanlar bile, Önder’i çok soğuk ve seçim zamanı tercih etmeyeceklerini beyan ediyorlar.
“Önder Tanır’a karşı oluşan bu tepki neden” diye irdelediğimizde karşımıza; Etrafında; çıkarcı insanların yoğunlukta olması, iş yaptığı insanlarla arasının sonuçta hep kötü olması, Kestel’de oturmadığı halde ilçenin imar düzenini allak bullak edici kararlar vermesi, birilerinin iş takipçiliğini yapması, kendisinin çizdiği Kestel kent meydanı projesinin bu kadar berbat olması ve ufkunun eşitlik, özgürlüklere kapalı olması çıkıyor.
Beş yıldan beri ilçemizde oturmayan Tanır, muhtemelen bundan sonra burada ikamet edecektir.
İster kabul edelim, ister etmeyelim. Muhalefetinde yapmış olduğu “bencilik” tutumundan ve değişime kapalı olmasından dolayı, 31 Mart’ın en güçlü ismi de kuşkusuz Önder Tanır’dır.
Muhtemelen, çıtanın en düşük tutulacağı bir meclis yapılacaktır.
Benim, vatandaşlardan tek isteğim; Adaylar hoşunuza gitmeyebilir. Ama, en azından meclis üyelerini iyi irdeleyin. Futbol takımı tutar gibi, körü körüne gidip oyunuzu kullanmayın. Bilinçli olun kendinizi boş ve hoş sözlerle kandırmalarına izin vermeyin.
Kestel için kimin daha faydalı olacağını düşünüyorsanız, tercihiniz o olsun.
Kaybeden adaylar olsun, Kestel olmasın.

Share
183 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...