logo

KESTEL ADD “Aydınlattığın yolda kararlılıkla ilerlemeyi şeref sayıyoruz”

Kestel Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel Yönetim Kurulu Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78.nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kestel ADD yayınladığı mesajda şunları dedi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu ve dünyanın gıpta ettiği, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78’inci yıl dönümünde bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz.
Engin düşünceleriyle bağımsızlığın, ulusal birliğin, bölünmez bütünlüğün, mutlu ve barış içinde bir dünya düzeninin bayraklaşan ismi olan Ulu Önderimizin izinde olmayı büyük bir onur ve gurur vesilesi sayıyoruz. Hedef olarak gösterdiği yolda, zamanın ve katılaşmış düşüncelerin kalıplarına takılmadan ilerleyebilmek için, bilim ve akıl esasları üzerine kurduğu düşünce sisteminden güç ve ilham alıyoruz. Bu nedenle, ulusal birlik içinde, mutlu ve güvenli bir şekilde ulusumuzu geleceğin uygar dünyasına taşıyan Büyük Önderimizi kalplerimizde bir hatıra gibi değil, düşüncelerimize yön veren canlı bir gerçek olarak yaşatıyoruz.
“Yüzyıllar nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki 20. yüzyılın dahisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı.” David Lloyd George, İngiltere Başbakanının bu sözü de bizlerin ne kadar şanslı bir toplum olduğunu ortaya koymaktadır.
Bir 10 Kasım günü aramızdan ayrılan Atatürk’ün, düşünceleri ve bu düşüncelerinin hayat bulduğu ilke ve devrimleriyle dünya durdukça yüce ulusumuzun rehberi olmaya devam edeceğine yürekten inanıyoruz.
İnsanlığa ışık ve hayat kaynağı olmaya devam eden düşüncelerinle, aydınlattığın yolda kararlılıkla ilerlemeyi şeref sayıyoruz. Atatürkçü Düşünce Sisteminin özünde bulunan dinamizmin etkisiyle, çağın gereklerine göre kendini yenileyen güçlü çalışmalarımıza devam edeceğimize, bir kez daha söz veriyoruz. Ruhun şad olsun. Huzur içinde yat.”

Share
391 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?