logo

KESTEL ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜ

kestel çevre
Kestel belediyesince bu yıl 9.uncusu düzenlenen “Daha Temiz Bir Kestel İçin Bahar Temizliği” Kampanyası yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kültür merkezi önünden başlayan Kortej yürüyüşüne Gürsu Kaymakamı Hamdi Bilge AKTAŞ, Keles Kaymakamı Abdul Kadir DURAN, Belediye Başkanı Yener ACAR, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri Protokol mensupları, ilçe sakinleri ve öğrenciler iştirak etti. Kent Meydanına kadar devam eden yürüyüşe belediye temizlik işleri müdürlüğü araç filosu da eşlik etti.
Kent Meydanında düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan belediye başkanı Yener ACAR, 2004 yılından buyana çevre alanında önemli çalışmaların ilçede hayata geçirildiğini söyledi. ACAR, “Geri dönüşüm projemizde ilk yıl 225 ton aylık geri dönüşüm atığı toplanabilirken, bugün aylık 125 ton geri dönüşüm atığı toplanmaktadır.2006 yılından bugüne toplam 7.665.816 Kg geri dönüşüm atığı toplanan kampanyamız sayesinde 55.000 adet ağacın kesilmesi engellenmiş,500.000 Kilovat saat enerji tasarrufu sağlanmış ve 200.000 lt petrol tasarrufu sağlanmıştır. Bir tarım ve sanayi kenti olan ilçemizde çevre il müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte denetimlere devam edilmekte olup tespit edilen olumsuzluklar cezai işlemlere tabi tutulmaktadır. Sanayi bölgemize konulan hava kirliliği ölçüm aracı ile ilçemiz havası sürekli kontrol atında tutulmaktadır” dedi.
Kestel belediyesi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon branşlarında ki yarışmalarda ödül alan öğrencilere ödülleri protokol mensuplarınca verildi.

Share
191 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?