logo

Kestel Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Adayı Özer TURAN:

ÖZER TURAN ADAY
Kongresini 31 Ocak 2016 Pazar günü saat: 13:00 de yapacak olan Kestel Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi seçiminde iki aday yarışacak..
Mevcut Başkan Nusret Gülsevdi’nin yeniden aday olacağı kongreye, Özer Turan’ın da aday olmasıyla birlikte, heyecanın tavan yapacağı şimdiden konuşulmaya başlandı.
Kendisiyle görüştüğümüz Özer Turan, “Böyle bir değişimin olması gerektiği ve Kestel’in yeniliğe ihtiyacı olduğu, tüm esnaflarımızın ortak beyanı. Biz çalışmalarımızı en güzel ve yoğun bir şekilde devam ettireceğiz. Adaylığım, Kestel’imizin önünün açılması yönünde iyi bir başlangıç olacak. İnsanların eksikliklerini gördük. Esnafımız da bizim bu işi yapacağımıza inanıyor. Biz de esnaflarımızın desteğini ve beklentilerini boşa çıkarmayacağız inşallah. Makamında oturan bir başkan olmayacağım. Kestel’li esnaflarımızın problemlerini, sıkıntılarını burada yaşadığımızdan dolayı biliyoruz. Çalışan bir başkan olacağım. Bize üye olan ve olmayan üyelerimizi ziyaret edip, Kestel’in kalkınması adına neler yapabileceğimizi oturup konuşacağız. Ziyaretlerimizde esnaflarımızın kooperatiften daha çok beklentileri olduğu ortaya çıkıyor. Bu beklentilere şu ana kadar yeterince cevap verilememiş. Kooperatif, sıkıştıklarında kredi çekecekleri bir kurum olarak algılanmış bugüne kadar. Biz bu algıyı ortadan kaldıracağız. Çünkü kooperatifin ana amacı, esnafı kalkındırmaktır. İşini destekleyici konularda proje üretmek ve destek olmaktır. Esnafımızı doğru yönlendirmek, sanayi fuarlarına götürüp ufuklarını açmak ve eksikliklerini gidermek için öncü olmaktır. Biz bu çalışmaların eksik olduğunu görüyoruz. Fakat, bu yeniliğe birilerinin öncülük etmesini istiyorlar. Kurumun uyumlu çalışmasını istiyorlar. Yönlendirilmek istiyorlar. Çağın gereğine uyumlu işler yapmak istiyorlar. Herkesin fikirlerini değerlendirebildiğimiz bir kooperatif olursak, insanlar gelir proje sunarlar. Esnafımızı işini geliştirecek şekilde destek verirsek, proje üretirsek, bu kredilerin daha amacına uygun olacağını düşünüyorum. Esnafımız işini geliştirme anlamında daha fazla teşvik edilmeli. Ben başkan olursam, kooperatifteki üyelere eşit davranacağım. Kooperati fimizi, esnaflarımıza tamamen şeffaf hale getireceğiz. Bunları bilmek ortaklarımızın hakkı. Biz esnafımızı bu haktan mahrum etmeyeceğiz.
Meslek gruplarını ayırarak zaman zaman toplantılar yapacağız. Bu toplantıları yaparak nerede açığımız var, esnafımız bizden ne istiyor, bunları konuşarak istişare edeceğiz. Bu sistemle Kestel’de aşamayacağımız bir konu olmaz” diyen, Özer Turan, “Yenilikleri ve çalışmayı seven bir insanım. Yaşımızın verdiği çalışma azmi, güzel bir şeyler yapma isteği, ve Kestel’in dinamikleri ile birlikte çalışmalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Ben oturan bir başkan olmayacağım. Herkesin sıkıntısını dinleyeceğim. Kestel’imizi kalkındırmak için yapacağımız tüm projeleri esnafımızla birlikte başaracağız. Her vatandaşı esnaflık yapması konusunda teşvik edeceğiz. Herkes ortak olacak konumda. Esnaflarımızdan uzak bir tutum sergilemeyerek, sorun üreten değil, sorunu çözen bir anlayış ile hizmet edeceğiz. Daha etkin bir şekilde esnafımıza hizmet verebilmek için ortaklarımızdan yetki istiyoruz” şeklinde konuştu.

Share
398 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?