logo

05 Aralık 2017

Kestel, Fetö’nün Yatağıymış..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

15 Temmuz’dan bu yana yaşananlara bakıldığında, ortaya çıkarılan FETÖ’cüleri gördükçe hayrete düşüyoruz.
Hiç ummadığımız kişiler FETÖ’cü çıkarken, “Bu FETÖ’cüdür” diye bildiklerimizin isminin dahi bir yerlerde geçmemesi şaşkınlık yaratıyor.
Asıl büyük şaşkınlık, Kestel’in FETÖ terör örgütünün yatağı olmasıdır.
Burada görev yaptığı sürece, her daim üzerimize oynayan, nefeslerini ensemizde hissettiğimiz ve davalı olduğumuz kişilerle ahbap çavuş ilişkisi içerisinde olan ilçemizin eski başsavcılarından Namık Yılmaz ve Selahattin Piştav’ın FETÖ terör örgütüne destek vermekten dolayı bugün cezaevinde olmasına belki okurlarımız şaşırabilir. Ama, bizim için hiçte şaşırtıcı bir durum değil bu.
Çünkü, Adaletin eninde sonunda tecelli edeceğine olan inancımız zaman zaman sarsılsa da, sonunda gerçeklerin orataya çıkacağı inancımızı kaybetmedik.
İlçemizde ne kadar üst düzey bürokrat varsa, neredeyse hepsi FETÖ’den şu anda cezaevinde…
Bir hatırlayalım bu isimleri: Eski kaymakam Erhan Özdemir, Eski Emniyet Müdürü Bekir Yavaş, Eski Başsavcılar Namık Yılmaz, Selahattin Piştav ve beraberinde bazı öğretmen, polis ve memurlar…
İlçemizin geleceğine, asayişini ve kaderine yön veren herkes cezaevinde…
Ne talihsiz bir ilçede yaşıyormuşuz meğer…
FETÖ terör örgütü denilen bu gerici ayaklanmanın, baş mimarlarının ilçemizde görev yapmalarının tek nedeni bana göre, Aydınlanmaktan, gelişimden ve çağdaşlıktan yana olan bir ilçenin/toplumun önünü kesme projesidir.
Ve, bunda da başarılı olduklarını etrafımıza bakınca anlıyoruz..

Acar ve Etnik Milliyetçilik
Zaman zaman konuyu gündeme getiriyorum.
Ve, bu konudan rahatsız olanların da olduğunu iyi biliyorum.
Nedir bu konu…
Kestel Belediye başkanı Yener Acar’ın etnik milliyetçilikten vazgeçememesi…
Hatta, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Etnik Milliyetçilik yapanlar sapkındır” demesine aldırış etmeden, bildiğini okumaya devam ediyor.
Acar’ın göreve geldiği günden beri, en yakınında olanlara ve işe aldıklarına baktığınızda, ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.
Bu durum, benim olduğu kadar bir çok insanın da dikkatinden kaçmıyor.
Aldığım bir duyuma göre, Yener Acar’ın sırf bu yüzden BİMER’e şikayet edildiğini öğrendim.
Acar, “Ben her kesime eşit şekilde yaklaşıyorum” dese de, belediyeye ve belediyenin yan kuruluşu olan Kesbeltaşa aldığı kişiler baktığımızda, hiçte eşitlikçi olduğunu göremiyoruz.
Etnik milliyetçilik yapmak, zavallı insanların işidir.
İnsanları herhangi bir sebepten dolayı ayırma ve daha üstün, ya da alt kabul etmek ve bu sebeplerden dolayı savunmak başta, savunmuş olduğu islami değerle bile, uyuşabilecek bir görüş değil iken, Başkan Acar’ın böyle bir tutum sergilemesinin altında, siyasi bir çıkar ve kinden başka ne olabilir ki..?
Ama, unutulmamalıdır ki, “keser döner sap döner gün gelir hesap döner”

Share
431 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BAKIŞ AÇISI VE FARKLILIK

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Bilgi türleri, farklı olur ve dünyaya bakış açıları farklıdır. Bir-çok, bütün-parça kuralı, bire bir iletişimde etkili olur. Bütüne ait olma, bütünün parçası olma, duygusu hissedilir.      Allah bir, kul çok, Allah bütün, kul parça olur. Bütünün parçaları eşit olur. Ümmet kavramı hem toplum hem birey için kullanılır. Cümle içinde anlam kazanır. Peygamber bir, ümmet çok olur, peygamber bütün, ümmet parça olur. Ümmet bir, ümmet çok olur. Ümmet bütün, ümmet parça olur. Millet bir, vatandaş çok olur,...
 • Ferhat Erol’a başarılar…..CHP’de Sözcü Değişikliği…

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’de Ak Parti denilince akla ilk gelen isimlerden birisi, kuşkusuz Ferhat Erol’dur.      Partinin kuruluşundan bu yana, inandığı çizgisinden hiç taviz vermeyerek, sağa-sola sapmadan ilerleyenlerden birisidir.      O yüzden, partinin içindeki bazı muhaliflerin Ferhat Erol’a karşı bir çekememezliği de söz konusudur.      Parti de, Gençlik kolları başkanlığı, İlçe teşkilat başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Ferhat Erol’un Kestel’de AKP’...
 • Kırmızı konutlara dokunma yanarsın..!

  17 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’e Belediye başkanı seçileli 2 yıl olan Önder Tanır, geçen bu süre içerisinde hiçbir şey yapmayarak, Kestel’in tarihine de geçmiştir bence..      Hayali projelerle halkı kandırıp zaman kazanmaya çalışan Tanır, geçtiğimiz hafta Kırmızı konutlarda oturan vatandaşlardan da kırmızı kart gördü.      “Kule aşığı” olarak gözümüzde yer edinen Önder Tanır, gitmiş olduğu yerlerde alışılmadık tepkilerle karşılaşıyor.      Konutlar kapalı Pazar ve otoparkta...
 • YAKIŞMIYOR

  16 Şubat 2021 Yazarlar

       Bir üniversite rektörü nasıl seçilir aşağıda mükemmel bir örneğini anlatacağım.      Demokratik ülkelerde Rektör, hakim gibi kişiler atanmaz, liyakata göre seçilir, yani seçimle gelir, daha doğrusu bu önemli görevleri yapacak kişilerin belirlenmesi, işi bir kişinin iki dudağının arasından çıkmamalı, böyle uygulamalar tekrar söylüyorum; Demokratik ve laik ülkelerde olmaz.      Ülkemizin ve dünyanın en güzide üniversitelerinden biri Boğaziçi, sınavlarda ilk 300-500’e giren öğ...