logo

05 Aralık 2017

Kestel, Fetö’nün Yatağıymış..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

15 Temmuz’dan bu yana yaşananlara bakıldığında, ortaya çıkarılan FETÖ’cüleri gördükçe hayrete düşüyoruz.
Hiç ummadığımız kişiler FETÖ’cü çıkarken, “Bu FETÖ’cüdür” diye bildiklerimizin isminin dahi bir yerlerde geçmemesi şaşkınlık yaratıyor.
Asıl büyük şaşkınlık, Kestel’in FETÖ terör örgütünün yatağı olmasıdır.
Burada görev yaptığı sürece, her daim üzerimize oynayan, nefeslerini ensemizde hissettiğimiz ve davalı olduğumuz kişilerle ahbap çavuş ilişkisi içerisinde olan ilçemizin eski başsavcılarından Namık Yılmaz ve Selahattin Piştav’ın FETÖ terör örgütüne destek vermekten dolayı bugün cezaevinde olmasına belki okurlarımız şaşırabilir. Ama, bizim için hiçte şaşırtıcı bir durum değil bu.
Çünkü, Adaletin eninde sonunda tecelli edeceğine olan inancımız zaman zaman sarsılsa da, sonunda gerçeklerin orataya çıkacağı inancımızı kaybetmedik.
İlçemizde ne kadar üst düzey bürokrat varsa, neredeyse hepsi FETÖ’den şu anda cezaevinde…
Bir hatırlayalım bu isimleri: Eski kaymakam Erhan Özdemir, Eski Emniyet Müdürü Bekir Yavaş, Eski Başsavcılar Namık Yılmaz, Selahattin Piştav ve beraberinde bazı öğretmen, polis ve memurlar…
İlçemizin geleceğine, asayişini ve kaderine yön veren herkes cezaevinde…
Ne talihsiz bir ilçede yaşıyormuşuz meğer…
FETÖ terör örgütü denilen bu gerici ayaklanmanın, baş mimarlarının ilçemizde görev yapmalarının tek nedeni bana göre, Aydınlanmaktan, gelişimden ve çağdaşlıktan yana olan bir ilçenin/toplumun önünü kesme projesidir.
Ve, bunda da başarılı olduklarını etrafımıza bakınca anlıyoruz..

Acar ve Etnik Milliyetçilik
Zaman zaman konuyu gündeme getiriyorum.
Ve, bu konudan rahatsız olanların da olduğunu iyi biliyorum.
Nedir bu konu…
Kestel Belediye başkanı Yener Acar’ın etnik milliyetçilikten vazgeçememesi…
Hatta, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Etnik Milliyetçilik yapanlar sapkındır” demesine aldırış etmeden, bildiğini okumaya devam ediyor.
Acar’ın göreve geldiği günden beri, en yakınında olanlara ve işe aldıklarına baktığınızda, ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.
Bu durum, benim olduğu kadar bir çok insanın da dikkatinden kaçmıyor.
Aldığım bir duyuma göre, Yener Acar’ın sırf bu yüzden BİMER’e şikayet edildiğini öğrendim.
Acar, “Ben her kesime eşit şekilde yaklaşıyorum” dese de, belediyeye ve belediyenin yan kuruluşu olan Kesbeltaşa aldığı kişiler baktığımızda, hiçte eşitlikçi olduğunu göremiyoruz.
Etnik milliyetçilik yapmak, zavallı insanların işidir.
İnsanları herhangi bir sebepten dolayı ayırma ve daha üstün, ya da alt kabul etmek ve bu sebeplerden dolayı savunmak başta, savunmuş olduğu islami değerle bile, uyuşabilecek bir görüş değil iken, Başkan Acar’ın böyle bir tutum sergilemesinin altında, siyasi bir çıkar ve kinden başka ne olabilir ki..?
Ama, unutulmamalıdır ki, “keser döner sap döner gün gelir hesap döner”

Share
593 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...