logo

05 Aralık 2017

Kestel, Fetö’nün Yatağıymış..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

15 Temmuz’dan bu yana yaşananlara bakıldığında, ortaya çıkarılan FETÖ’cüleri gördükçe hayrete düşüyoruz.
Hiç ummadığımız kişiler FETÖ’cü çıkarken, “Bu FETÖ’cüdür” diye bildiklerimizin isminin dahi bir yerlerde geçmemesi şaşkınlık yaratıyor.
Asıl büyük şaşkınlık, Kestel’in FETÖ terör örgütünün yatağı olmasıdır.
Burada görev yaptığı sürece, her daim üzerimize oynayan, nefeslerini ensemizde hissettiğimiz ve davalı olduğumuz kişilerle ahbap çavuş ilişkisi içerisinde olan ilçemizin eski başsavcılarından Namık Yılmaz ve Selahattin Piştav’ın FETÖ terör örgütüne destek vermekten dolayı bugün cezaevinde olmasına belki okurlarımız şaşırabilir. Ama, bizim için hiçte şaşırtıcı bir durum değil bu.
Çünkü, Adaletin eninde sonunda tecelli edeceğine olan inancımız zaman zaman sarsılsa da, sonunda gerçeklerin orataya çıkacağı inancımızı kaybetmedik.
İlçemizde ne kadar üst düzey bürokrat varsa, neredeyse hepsi FETÖ’den şu anda cezaevinde…
Bir hatırlayalım bu isimleri: Eski kaymakam Erhan Özdemir, Eski Emniyet Müdürü Bekir Yavaş, Eski Başsavcılar Namık Yılmaz, Selahattin Piştav ve beraberinde bazı öğretmen, polis ve memurlar…
İlçemizin geleceğine, asayişini ve kaderine yön veren herkes cezaevinde…
Ne talihsiz bir ilçede yaşıyormuşuz meğer…
FETÖ terör örgütü denilen bu gerici ayaklanmanın, baş mimarlarının ilçemizde görev yapmalarının tek nedeni bana göre, Aydınlanmaktan, gelişimden ve çağdaşlıktan yana olan bir ilçenin/toplumun önünü kesme projesidir.
Ve, bunda da başarılı olduklarını etrafımıza bakınca anlıyoruz..

Acar ve Etnik Milliyetçilik
Zaman zaman konuyu gündeme getiriyorum.
Ve, bu konudan rahatsız olanların da olduğunu iyi biliyorum.
Nedir bu konu…
Kestel Belediye başkanı Yener Acar’ın etnik milliyetçilikten vazgeçememesi…
Hatta, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Etnik Milliyetçilik yapanlar sapkındır” demesine aldırış etmeden, bildiğini okumaya devam ediyor.
Acar’ın göreve geldiği günden beri, en yakınında olanlara ve işe aldıklarına baktığınızda, ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.
Bu durum, benim olduğu kadar bir çok insanın da dikkatinden kaçmıyor.
Aldığım bir duyuma göre, Yener Acar’ın sırf bu yüzden BİMER’e şikayet edildiğini öğrendim.
Acar, “Ben her kesime eşit şekilde yaklaşıyorum” dese de, belediyeye ve belediyenin yan kuruluşu olan Kesbeltaşa aldığı kişiler baktığımızda, hiçte eşitlikçi olduğunu göremiyoruz.
Etnik milliyetçilik yapmak, zavallı insanların işidir.
İnsanları herhangi bir sebepten dolayı ayırma ve daha üstün, ya da alt kabul etmek ve bu sebeplerden dolayı savunmak başta, savunmuş olduğu islami değerle bile, uyuşabilecek bir görüş değil iken, Başkan Acar’ın böyle bir tutum sergilemesinin altında, siyasi bir çıkar ve kinden başka ne olabilir ki..?
Ama, unutulmamalıdır ki, “keser döner sap döner gün gelir hesap döner”

Share
360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...