logo

Kestel Muhtarlar Derneğinde Ersin Eraslan Dönemi

     Kestel Muhtarlar Derneği Olağan kongresini bugün Dernek binasında gerçekleştirdi. Tek adaylı gidilen kongrede, oyların tamamını alan Ersin Eraslan, Kestel Muhtarlar Derneği Başkanı seçildi.

     Açılış konuşmasını yapan Necdet Diler, “Ben görev yaptığım süre içerisinde, belki istemeyerek ve bilmeyerekte olsa bazı arkadaşlarımızın kalbini kırdıysam, hepsinden özür diliyorum. Haklarını helal etmelerini istiyorum, benden yana helal olsun. Yeni seçilecek arkadaşların her zaman yanında olmaya devam edeceğim. Bana ne düşüyorsa bundan önce yaptığım gibi, bundan sonra da yapmaya hazırım” dedi.

     Ağaköy eski muhtarının divan başkanlığını yaptığı kongrede söz alan Muhtarlar Derneği Federasyon genel başkanı Bekir Kahyaoğlu, “Başkanlığı bırakan yönetimi tebrik ediyorum, sessiz sedasız bir yönetim sergiledi. Muhtarlar ile hangi kanun çıktıysa bizim imzamızla çıkmıştır. Geçmiş dönem Bursa’ya gelen İçişleri bakanımız Süleyman Soylu’ya iki maddelik dosya verdim. Sosyal güvencemiz devlet tarafından ödeniyor. Önceden muhtarlarımızın  Bağ-Kur borcu vardı şimdi yok. Şimdi bunlar devlet güvencesi altında. Silah ruhsatları, her 5 yılda bir yenileniyor, 7-8 bin lira da masrafı oluyordu, ruhsatlardan alınan harcı da kaldırdık, muhtarlığı biten birisi bundan sonra silahını süresiz ruhsatlı hale getirdik. Federasyon olarak muhtarlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda hareket ediyoruz. Şunu unutmayın; Her belediye, muhtarlık binası yapma mecburiyetindedir. Kırtasiye giderleri, Kalemine varasıya kadar belediyeden temin edebilmektedir. Biz bunları sizlerle koordineli bir şekilde çalışarak başardık. Genel merkezimizin bir kuruş parası yok, Türkiye’nin her tarafına kendi cebinizden gidiyoruz. Sizlerin bizlere desteği devam ettiği sürece, bizlerde elimizden geleni yapacağız. Bugün burada seçilen arkadaşımıza ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum” dedi.

     Kestel Belediye Başkan yardımcısı Haluk Kürel ise, “Eski başkan ve yönetim kuruluna bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bizler zaten koordineli bir şekilde çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

      Tüm mahalle muhtarlarının ortak sorunu olan, kuryeler ve postacılar tarafından muhtarlıklara bırakılan mahkeme ve icra evraklarından dolayı sorun yaşadıklarını dile getiren Kale mahallesi muhtarı Derviş Çataltepe, “Merkez mahalle muhtarları zor durumda. Bizlere bu konudan dolayı, ‘bizim evraklarımızı siz neden alıyorsunuz’ diye tepki gösteriyorlar. Federasyon tarafından bu konunun üzerine gidilmesini ve muhtarların bu sorununa çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

     Kongreye katılan tüm muhtarların oyunu alarak, Kestel Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçilen Ersin Eraslan, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Muhtarlarımıza daha iyi bir şekilde hizmet etmek için birlikte çalışacağız. Bizlere gösterdiğiniz bu güveni boşa çıkarmayarak elimizden geleni yapacağız. Yönetim kurulumuza verdiğiniz destekten dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

     Ersin Eraslan, başkan seçilirken Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Ramazan Kaya, Mustafa İmren, Zekeriya Kılıç, Süleyman Konez, Alaaddin Yılmaz, İlyas Yılmaz, Serkan Sakin,Alibey Çildem,Halit Karataş.

Bekr Kahyaoğlu, Ersin Eraslan’a başarılar diledi.

     Denetleme Kuruluna: Necdet Diler, Ahmet Akbulut ve Fahri Çelik seçildiler.

     Kestel Yöre Gazetesi olarak seçilen yeni yönetime başarılar dileriz.

21 Haziran 2021 06:54:02Son Güncelleme:
Share
1301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?