logo

KESTEL’DE SESSİZLİK HAKİM

Corona virüs tedbirleri kapsamında  hafta sonları, 30 Büyükşehir Belediyesinde ve Zonguldak’ta gerçekleştirilen sokağa çıkma yasağı bu gece 24:00 de sona erecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ İLLERE GETİRİLDİ?

30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

Bursa’nın Kestel ilçesinde de tüm giriş ve çıkışlar Emniyet mensupları tarafından denetim altına alındığı görülürken, Sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başladığı andan itibaren Kestel hayalet şehir görünümüne dönerken sessizliğin hakim olduğu görüldü.  Kestel’lilerin sokağa çıkma yasağına harfiyen uyduğu dikkatlerden kaçmazken meydan da güvercinlere kaldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ CEZASI NE KADAR?

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor

Share
3843 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

#

KESTEL’DE SESSİZLİK HAKİM” için 1 yorum

  1. abdullah sezer : diyor ki:

    devlet şerefini paraya karşılık satmış