logo

KÜLTÜRLERİN KESTEL BULUŞMASI


İlçemiz Esentepe Mahallesi, Şehit Polis İsmail ÖZBEK İlköğretim Okulunun Avrupa Birliği Fonları kapsamında hazırladığı “Bilgisayarla Değil Benimle Oyna” projesi için ilçemize gelen Yunanistan, Romanya, Letonya, İspanya ve İtalya öğrenci ve öğretmen gurupları Kestel belediyesine ziyaret ettiler.
Belediye Meclis salonunda gerçekleşen ziyarette bir konuşma yapan belediye başkanı Yener ACAR , “Bilim ve teknoloji çağını yaşadığımız dünyamızda yeni nesil maalesef hayal dünyalarını sadece internet ortamına sanal aleme endeksleyerek elini ayağın adeta dünyadan çekiyor. Ne arkadaş çevresi ne kültürel veya sosyal faaliyetler sadece bilgisayar ve internet Sosyal paylaşım sitelerinde binlerce arkadaşım var diye övünen gençlerimiz gerçek dünyada maalesef kaybolup gittiklerini fark etmiyorlar. İşte buna çözüm bulma yolunda hazırlanan bu güzel proje hem çocuklarımızı bilgisayar başından kaldırıp sosyalleşmesini sağlamakta hem de geçmişte oynanan oyunlarımızı günümüze taşıyarak kültürlerin kaynaşmasına imkan sağlamakta. Proje kapsamında ilçemize gelen misafirlerimize 5 günlük zaman içerisinde okul müdürümüz öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kültürümüzü gayet iyi bir şekilde tanıttılar şimdi dünyanın bir başka ucunda bizim kültürümüze ait oyunları bilen onları arkadaşları ile paylaşacak küçük dostlarımız var” dedi.
Konuşma sonrasında belediye başkanı Yener ACAR tarafından öğrenci ve öğretmenlerden oluşan ziyaretçilere çeşitli hediyeler sunuldu.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?