logo

12 Ağustos 2023

LÜTFEN  ARTIK  İSTİFA  EDİN


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Geçen yazımızda 2022 de yazdığım sn. Kılıçdaroğlu neden aday olmamalı yazımı paylaşmıştım ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı, bu günde 58 yaşında avukatlık yapan bir CHP’linin haykırışına, isyanına kulak verelim.

Bu kişi 2018-19-23 seçimlerin de de eşi, kızı ve kendi CHP okul sorumlusu olarak görev yapmış gen. başkanın ifadesi ile’de tıpış tıpış oy vermek zorunda olanlardanım diyor, 25 milyon oy size verilmiş değildir, trafikte mecburi istikamet diye bir tabela vardır diğer yollar kapalı olduğu için mutlak oradan gideceksiniz başka çareniz yoktur bu 25 milyonun büyük bölümü mecburi istikamete girenlerden oluşuyor. 25 milyon oy size siz olduğunuz için değil Erdoğan’ın karşısında tek seçenek olduğunuz için oy verdi, o oyların hatalı bir düşünceye kapılarak kendinize ait olduğunu zannetmeyin.

İyi, dürüst, Çalışkan bir insan olduğunuzdan hiç şüphemiz yok bu nedenle de gen. başkan oldunuz ama lider olamadığınız bir gerçek, lider bir sözüyle milyonları arkasına katabilen kişidir, bir hususta gemi- liman benzetmesinden dışardan bakıldığında ortada bir gemi yok olsa olsa bir kayık içinde bir biriyle kavga eden kayıkçılar var.

Başlıktaki gibi lütfen artık istifa edin demiş çok açık yüreklilikle itiraf ediyorum sizlere duyduğum güvensizlik nedeniyle yapılacak ilk seçimde CHP için kılımı bile kıpırdatmayacağım ve oy kullanmayacağım.

Dostlar yazdıkları doğrumu bana göre doğru gen. başkan yanlış işler yapıyor bir garipleşti watsapp üzerinde sadece CHP gruplarına kısa bir yazımı paylaştım böyle bir söylemde bulunması inanılır gibi değil tüm CHP üyelerine hakarettir ve parti suçudur.

Arkamda Parti ilkelerine bağlı geçmişi temiz bir insan olsa bırakırım demiş inanın aklım almıyor sn. Kılıçdaroğlu bunu nereye çekelim bilemedim yani sizden başka geçmişi temiz bir insan yokmu bu partide, böyle bir sözü sarf eden kişi gen. başkan dahi olsa özür dileyip istifa etmelidir.

Ban şahsen gen. başkan dan şunu beklerdim 28 Mayıs gecesi, gerek ben gerekse millet ittifakı liderleri olarak çok çalıştık, İmamoğlu ve sn. Yavaşta olağan üstü gayret sergilediler, ancak tüm çabalarımız ezici bir medya üstünlüğüne sahip olan sahte montajlı video kasetlerle aleyhimize algı oluşturan iktidar karşısında kazanmamıza yetmedi.

Miting alanlarını dolduran coşkulu kalabalıklara ve sandığa gidip oy kullanan milyonlarca seçmene teşekkür edip seçim yenilgisinin tüm sorumluluğunu üstleniyor ve istifa ediyorum.

Eğer bunu yapabilseydi buradan en başta kendisi sonra CHP ve Demokrasimiz kazanmış olacaktı. Ve yapılacak ilk kurultayda tekrar gen. başkan olarak seçilmesi işten bile değildi. Sn. Kılıçdaroğlu’nun bundan sonra yapması gereken hiçbir kopuşa ve çatlağa izin vermeden olağan üstü kurultaya gidip devrim gibi bir değişimin önünü açmasıdır, toplumun ve demokrasinin yenilenmiş bir CHP’ye her zaman ihtiyacı var.

GİDERLERSE  GİTSİNLER

Hayır dostlar yetişmesi yıllar alan pırıl pırıl genç doktorlarımız ülkemizi terk etmeye devam ediyor, sadece Almanya’da 15 bine yakın doktorumuz var ülkemizden giden, mayıs ayının son 15 gününde de 144 doktorumuz bu ülkeye gitti çalışmak için, pratisyenler 5 bin euro, uzmanlarda 9 bin Euro maaş alıyorlar şimdi gidenlere acil ve ameliyat hemşireleri ekleniyor onlarda kolay bulunan sağlıkçılar değil, başımızda bir Cumhur başkanımız var işine gelmedi mi basıyor yaygarayı, bu ülkede sağlık hizmetini pratisyen doktorlarla da götürürmüş bu tamamen boş laf, yüklü kamyonu muavin nereye kadar götürebilir.

Giderlerse gitsinler diyebiliyor hayır efendi hiçbir yere gitmeyecekler, onlar bu ülkenin yetiştirdiği pırlantalar bu kadar basit değil, peki yerine getirdiklerine bir bakarmısın Allahın kara cahili Suriyeli,afgan, afrikalı şimdide Pakistanlılar başladı, bunlar neyin projesi ne amaçlanıyor Afganlar ülkelerinden kaçarken ABD bunların ceplerine 2000 dolar koydu ve ailelerine de maaş ödüyor ve istikamet Türkiye dedi ve binlerce insan elini kolunu sallayarak iran sınırını geçip ülkemize giriş yaptı tüm sınırlar kevgire döndü, hiç aklınıza geldimi yıllar önce bu sınırı Türkiye ve ABD birlikte ortak bir çalışmayla mayından temizlemişlerdi, herhalde bu geçişler sorunsuz olsun diye ne dersiniz

Bir sonraki yazımız bu yaşananlarla ilgili müthiş haberlerle dolu olacak, bakın ülkemiz nereye doğru sürükleniyor insanlarımız nasıl kandırılıyor, kimlerle ne anlaşmalar yapılmış, Ak partiyi kim iktidar yapmış.

Kalın sağlıcakla

Osman Fahri Ünal

Share
392 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...