logo

16 Ocak 2022

Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.

     “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.

     Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış sonrasında da Eyüp Özkaya, hakkını adli mercilerde aramış, yargı kendisini haklı görmüş ve çalışmadığı günlerin ücretini de belediyeden tahsil edilmesine karar vermişti.

     Burada belediye hatırı sayılır bir meblağ ödedi kendisine.

     Nasıl olsa, Önder Tanır’ın cebinden çıkmadığı için paralar sorun yok.

     Bu arkadaşımız belediyeye tekrar işbaşı yaptığında, kibir abidesi Önder Tanır, bu kez de Barakfakih kamyon garajında görevlendirmişti.

     Gel zaman, git zaman tarih şimdi bir kez daha kısa sürede tekerrür edecek.

     Yine, Mimar Eyüp Özkaya ve Mühendis Cengiz Güneş’e “Sizlerin hizmetine ihtiyaç yok” diyerek saçma bir gerekçe öne sürerek, işten çıkarmış.

     Bu iki arkadaş tekrar konuyu mahkemeye taşımış ve göreve iadelerini yeniden istiyorlar.

     Mahkeme, daha önce nasıl ki, çalışanlar lehine karar verdiyse, bundan sonra da aynı kararını verecektir.

     Bu çalışanlara karşı belediye başkanının beslediği kin nereden kaynaklanıyor, bunu pek bilmiyorum. Fakat, bu işin altında mesleki bir kaskançlık olduğunu tahmin ediyorum.

     *****         ******        *****

     MHP Sessizliğini koruyor

     İlçemiz, neredeyse iki ayı aşkın bir süredir yolsuzluk iddialarıyla çalkalanıyor. Konu adli mercilere her iki tarafça da taşındı. Bu konu hakkında, CHP, İyi Parti ve Saadet Partilerinden de açıklamalar geldi. Kısaca, İlçemize yakışmayan, ilçemizin bu gibi rüşvet, yolsuzluk ve irtikaplarla anılmaması gerektiği, belediye başkanının güvenirliğini kaybettiği, Kestel’i yönetemediği şeklinde açıklamalar yapıldı.

     Burada, tek bir partiden ses çıkmadı.

     O da, MHP’den..

     Bakıldığında ortak gibi gözüken, ortaklığın nasıl olduğu bile belli değil.

     Kaldı ki, O kadar başkan yardımcısına kadro açıldı, bir tane de MHP’den başkan yardımcısı atanamaz mıydı.

     Önder Tanır, ortak olduğu MHP’ye böyle bir koltuk vermeyi düşünmediğinden, bu konunun da fazla üstüne gidilmedi, Tanır’ın da istediği oldu.

     Ortada bu kadar iddialar varken, MHP’nin bu gibi konulara sessiz kalması şaşırtıyor.

Share
563 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...