logo

NARLIDEREDE YÖRÜK ŞENLİĞİ


İlçemiz Narlıdere Köyünde Kestel Belediyesi, Osmangazi Yörük ve Türkmen Dernekleri Başkanlığı ve Narlıdere Köyü muhtarlığının işbirliğinde düzenlenen geceye Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Osmangazi Yörük ve Türkmen Dernekleri başkanı Dinçer AKYEL, Belediye Başkan Yardımcıları Necmettin Ekinci, Muzaffer ERTEM, Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi üyelerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı
Gecede bir konuşma yapan belediye başkanı Yener ACAR, “Yörük ve Türkmen kültürünün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında büyük önem taşıyan bu etkinliğe destek olan herkese teşekkür ediyorum. Kestel’imize bağlı güzel bir köyümüz olan Narlıdere Türkiye Büyük Millet Meclisimizce kabul edilen Büyükşehir yasası ile artık mahallemiz konumuna geldi. Kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte bugüne kadar köy olarak hizmet alan Narlıdere, mahalle olarak eskisinden daha fazla ve daha geniş bir yelpazede hizmet alarak daha modern bir yerleşim merkezi olacak.Köy statüsünde olduğundan dolayı il genel meclisi tarafından sunulmak durumunda olan hizmetler artık belediyemiz eli ile kısa sürede yerine getirilecek” dedi.
Düzenlenen bu etkinliğe katılanlara Narlıdere köyü Muhtarı Osman ŞEN, teşekkür etti. Program Yörük ve Türkmen türküleri ile folklor ekibi gösterileri ile devam etti.

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?