logo

28 Temmuz 2023

NEDEN BEBEKLER AĞLAR


Ali Özgür
aliozgur@kestelyore.com

Bebeklerin neden ağladığını bilirseniz, çok kolay sakinleştirirsiniz.

Acıkma: Bebek ağladığında ilk akla gelendir. Bu nedenle acıkma belirtilerini bilinmelidir.

Altını ıslatma: Kimi bebekler altını ıslattığında hemen ağlamaya başlarlar. Bu nedenle bebeğin altına bakılmalıdır.

Uyuma ihtiyacı:Yoruldukları zaman, mekana bakmadan uyumak isterler.  Erişkinler ise öyle düşünürler. Gerçekte ise bebekler için çok zordur. Eğer çok yorgun iseler uyumak yerine  ağlarlar.

Gaz çıkarma: Bebekler gaz çıkarma ihtiyaçları vardır. Bebekler gaz çıkarma seslerini ebeveynlerin dinlemesi hoşlarına gider. Ağlamak gaz çıkarma ihtiyaçlarını gidermek içindir.

Gaz sancısı: Bebeğin beslenmesinden hemen sonra başlar. Bu konuda birçok gaz giderici damlalar verilir. Ancak bu damlalar her zaman işe yaramazlar.

Ancak Homeopati remedileri bu konuda çok etkilidirler. Ayrıca yan etkileri de yoktur.

Çok soğuk veya çok sıcak: Altını temizlerken veya üzerini değiştirirken ortam çok sıcak veya soğuk olduğunda ağlarlar.

Küçük şeyler: Cildinde hafif bir çizik veya biberonun tadı bebeği ağlatmaya yeter.

Süt dişlerin çıkması: Süt dişlerin çıkması ağrılı olabilir. Kimi bebekler bu durumdan çok rahatsız olurlar. İlk diş ortalama 4-7 ay arasında çıkar. Kimi bebekler daha erken olabilir.

Gürültü: Gürültü bebekleri rahatsız eder. Ağlama ile “gürültü yapmayın” diye uyarır.

Eğer bebek sebepsiz ağlıyorsa etrafındakileri bir şey için uyarıyordur. Bu nedenle hemen ateşi alınmalı ve ağlama sesine göre doktor yardımı alınmalıdır.

Son yapılan araştırmalara göre ise etrafında negatif enerjili insan geldiğinde de ağladıkları, bunun tersi ise ağlarken yanına pozitif enerjili geldiğinde sustukları görülmüştür. Sonuç olarak bebeğin yanında negatif enerjili insanlar bebeklerin normal gelişmesini, ve sık sık hasta olmalarına neden olduğudur. Ayrıca çocuğun yatağının bulunduğu yerde çok önemlidir.

Çünkü doğada atık enerjiler vardır. Bu enerjilerin hareket ettiği alanlar vardır. Çocuğun yatağı bu enerji hattı üzerinde ise çocuk çok sık ağlar, gelişmez ve hasta olur.

Çocuk gelişiminde GLUTEN çok önemlidir. Çünkü çocuğun bedensel ve ruhsal gelişmesi ile çok yakından ilgilidir.

Dr. Ali Özgür diyor ki:”Ağlayanı, Ağlayan anlar”

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...