logo

11 Mart 2019

ONLARIN SEÇİMİ


Para, pul, mal, mülk, makam, mevki sahipleri seçime gidiyorlar. Onlar, kendi aralarında belediye başkanlıkları için yarışacaklar, biz fakirler ve yoksullar onlardan birine oy vereceğiz. Günlerce yalan söyleyecekler, iftira edecekler, edep, erkan haya dışı sözler sarf edecekler, bu utanç verici amellerini göreceğiz, alkışlayacağız ve üstelik oyumuzu kendilerine vereceğiz.
Ne kadar trajik bir olay, öyle değil mi..?
Yarışan ve kazanan onlar, maydanoz olan biz.
Ne kadar akıllı becerikli ve dürüst olursa olsun, bir işçinin veya dar gelirli insanın belediye başkanı veya milletvekili olduğunu duydunuz mu, gördünüz mü…?
Duyamazsınız da, göremez siniz de…
Hiç bir parti bizleri kazanacağımız bir yerden aday göstermez. Zira, bizleri yönetmeye layık görmezler…Yönetmek onların işidir. Seçim sistemini de ona göre ayarlamışlar. Parası, pulu, malı, mülkü, makamı, medyası hepsi onların. O vakit, yönetmekte anaların ak sütü gibi haklarıdır.
Kendilerine, sömürmeyi, ezmeyi ve yönetmeyi. Bize de, sömürülmeyi, ezilmeyi ve yönetilmeyi layık görüyorlar.
Her hangi birimizin akıllı dürüst, yetenekli olması belediye başkanlığı veya milletvekilliği görevini çok güzel bir şekilde hakkıyla yapabilmesinin onların nazarında hiçbir önemi yoktur.
Çünkü, o makamlar kendilerine aittir.
Yeteneksiz, beceriksiz ve cahil bir kişide olsa fark etmez. Ezen ve sömüren sınıfından olsun istiyorlar.
Bu durum maalesef, Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de aynı şekilde devam etmektedir. Belediye başkan adaylarına ve meclis üyesi listelerine baktığımızda, ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınıza eminim.
Seçim; şimdiden onların kazananlarına hayırlı olsun. Bize de geçmiş olsun. Seçimden sonra eve gider bir bardak soğuk içeriz afiyet olsun.
Son olarak şunu ifade edeyim: benim eleştirim sömürü ve haksızlık düzeninedir. Bireysel olarak niyetleri salih olan kimi adaylar, bu yazının muhatabı değildirler. Asıl sorumlular herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Tercih sizlerindir. Neresi size cazip geliyorsa, gidin oyunuzu oraya verin.

Share
341 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...