logo

12 Nisan 2019

REZALET..!


Sözde devrimciler, Sosyalistler, yurtseverler, sosyal demokratlar, ilericiler, bilinçli kültürlü zevatlar. Tunceli’nin viran olmuş köylerinin muhtarlık rantı için, kardeşinin etini yemeye koşan yamyamlar gibi, Dersim’e seferber oldular. Dünya da hiçbir insan topluluğu bu kadar alçalmaz. Bu insan müsvettelerinin yaptıklarını akılla mantıkla izah edecek kelime bulamıyorum, cümle kurmakta zorlanıyorum. Kahvede oturuyorlar, bir kilo makarnayı, pirinci, şekeri almak zorunda kalan insanların dedikodusunu yapıyorlar. O kişiler bir kilo erzağa muhtaç oldukları için almak zorunda kalabilirler.
Fakat, sizin yaptığını leş kargalığını asla yapmaya tenezül etmezler. Zira, onlar fakirdir ama onursuz değildirler. Ayrıca, gerici yobaz, faşist dediğimiz toplum kesimlerinden hiçbir kişi de mazlum ve mağdurların haklarından nemalanmak için böyle aşağılık davranışı yapmaz.
Merak ediyorum; bu düşkünlüğünüzü hangi insani ölçülere göre izah edeceksiniz. Sayın HDP’li efendiler ve yandaşları, bunlar sizin eserinizdir. Yarattığınız insan tipi budur, kazara Türkiye’de iktidara gelseydiniz karşımıza çıkacak tablo aynen böyle olacaktı.
Önemli olan güzel sözler söylemek değildir, söyleneni yapmaktır. Çünkü, geçerli olan kişinin sözü değil davranışıdır. Tunceli’nin mağdur ve mazlum köylüsünün sorunlarının çözümü yönünde adımlar atılması gerekmektedir. Bu bağlamda, devlet sorunları çözme noktasında ciddi girişimde bulunursa meselenin hal olması mümkündür. Aksi halde, meydan muhtarlık adı altında oluşan şebekelere kalır. Bu olay daha sonraki süreçte önü alınamayacak sıkıntılara sebep olur. Onun için, devlet viran köyleri çetelerden kurtarmalı, yeniden yaşanır hale getirmelidir.
İnsansız köyleri, insan varmış gibi göstermek sorunu ötelemektir. Devletin görevi halkın sorunlarını pas geçme değil, çözmektir. Hayatında hiç o köyleri görmemiş kişilerin sadece muhtarlığı kazanmak amacıyla, ikametini oralara taşıması ahlaksızlıktır ve rezalettir.
Tunceli’nin insan yaşamayan köylerinde muhtarlık adı altında sahtekarlık yapan çetelerin toplum ve kanun önünde hesap vermeleri icap eder. Bu manada, toplum gerekli duyarlılığı göstermelidir, devlet görevini yapmalıdır.
Bir de, Cumhuriyet Halk Partililere sorum var; “Bu çeteler, İstanbul’dan ve Bursa’dan ne kadar seçmeninizi Dersim’e taşıdılar, rakamını biliyor musunuz, bu olayın İstanbul ve Bursa’nın seçim sonuçlarına etkisi ne derecede olmuştur.?”
Ak Parti kritik illere seçmen taşırken, siz var olan seçmeninizi birilerinin muhtarlık rantı için Tunceli’ye gönderiyorsunuz ve kazanacağınız seçimi kaybediyorsunuz. Bu kafayla giderseniz hep kaybedersiniz.
Bir oyun çok önemli olduğuna sürekli vurgu yapılmaktadır. Ne yazık ki, o önemli oy 15 milyonluk İstanbul’u kaybetmeyi göze alacak kadar bir muhtarlığa feda ediyorsunuz.
Ne diyeyim; Allah akıl fikir versin.
Görüldüğü gibi, İstanbul’u kıl payı kazandınız, çok az bir oyla kaybedebilirdiniz. Kazanmak için yarışa giren parti bütün olasılığın en iyi şekilde hesabını yapmalıdır, kazanmanın kuralı böyledir. Başka türlüsü işi şansa bırakmaktır.
Sözün kısası, boş köylere muhtarlık olayının cılkı çıkmıştır. Bu soruna biran önce sağlıklı çözüm bulunmalıdır.

****** ****** *****

İLÇEMİZİN SEÇİMİ
İlçemiz belediye başkanlığını kazanan kardeşim sayın Önder Tanır’ı ve meclis üyesi kardeşlerimi başarılarından dolayı can-ı gönülden kutluyorum. Umuyorum ve biliyorum inşallah ayrım yapmadan, bütün Kestel halkını kucaklayıcı yönetim şeklini uygularlar. İlçemize hayırlı ve güzel hizmetleri olur.
Millet ittifakı adına seçime giren CHP adayı, kardeşim sayın Yıldıray Atlı’yı seçim kampanyası sürecinde, gösterdiği başarılı performansından ve örnek davranışından dolayı içtenlikle kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum.
İlkeli mücadelesi ve kararlı tavrıyla, nitelikli bir kampanya yürüten Saadet Partisi adayı kardeşim sayın Mehmet Akbaba, gönlümde belediye başkanı olmuştur. İnandığı ve doğru bildiği yolda, kararlılıkla yürüdüğü için kendisini kutluyorum, başarısının devamını diliyorum.

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...